Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters openen EK in Basel met kwalificaties

Turnsters openen EK in Basel met kwalificaties

BASEL (ANP) - Met de kwalificaties voor de vrouwen beginnen woensdag in Basel de Europese kampioenschappen turnen, de eerste internationale wedstrijd in meer dan een jaar waaraan Nederland deelneemt.

Voor de Nederlandse turnsters is er eindelijk weer een mogelijkheid zich te meten met buitenlandse concurrentes. Oranje heeft zich ruim anderhalf jaar geleden op de WK in Stuttgart als team gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van komende zomer in Tokio. De samenstelling van die ploeg wordt in juni bepaald.

Bij de mannen ligt er op de EK nog wel een ticket voor Tokio voor het grijpen. Casimir Schmidt kan zich donderdag middels een goede meerkamp voegen bij Bart Deurloo en Epke Zonderland die - de Friese rekstokspecialist officieus - zeker zijn van deelname aan de Spelen.

Op de openingsdag komen Naomi Visser, Tisha Volleman, Lieke Wevers en Sanne Wevers in actie. Zij turnen verdeeld over de subdivisies 2 en 4. Als die laatste groep turnsters tegen 20.30 uur in actie is gekomen, is duidelijk wie zich mag opmaken voor de meerkamp- en toestelfinales.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

10 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

13 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

14 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

14 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

15 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

16 uur geleden