Turnsters olympische selectie gaan trainen in Heerenveen
BEEKBERGEN (ANP) - De Nederlandse turnsters gaan binnenkort in Heerenveen trainen. Daar wordt een nieuwe turnhal voor hen ingericht, waar zij centraal gaan trainen. "We verwachten dat we er eind december, begin januari volledig in kunnen", zegt technisch directeur Mark Meijer.
De turnsters uit de olympische selectie hebben sinds 23 september in Nijmegen gezamenlijk getraind, maar ieder bij zijn eigen trainer. Die verandering in het programma was een gevolg van de beschuldigingen door oud-turnsters aan het adres van verscheidene coaches zoals Vincent Wevers en Gerben Wiersma. Zij mochten in september weer training geven in Nijmegen. Hierbij is onafhankelijke waarneming en intensieve mentale begeleiding beschikbaar. "Voor de turnsters verandert er in Heerenveen niets, alleen de locatie wisselt", aldus Meijer. De waarneming en begeleiding gaan mee.
De turnselecties nemen zoals eerder gemeld vanwege de coronapandemie niet deel aan de Europese kampioenschappen die in december plaatsvinden in Turkije. De KNGU onderzoekt de mogelijkheden voor het organiseren van een vervangend toernooi voor junioren en senioren. Deze wedstrijd zou ook moeten plaatsvinden in Heerenveen.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
19 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
23 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden