Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters olympische selectie gaan trainen in Heerenveen

Turnsters olympische selectie gaan trainen in Heerenveen

BEEKBERGEN (ANP) - De Nederlandse turnsters gaan binnenkort in Heerenveen trainen. Daar wordt een nieuwe turnhal voor hen ingericht, waar zij centraal gaan trainen. "We verwachten dat we er eind december, begin januari volledig in kunnen", zegt technisch directeur Mark Meijer.

De turnsters uit de olympische selectie hebben sinds 23 september in Nijmegen gezamenlijk getraind, maar ieder bij zijn eigen trainer. Die verandering in het programma was een gevolg van de beschuldigingen door oud-turnsters aan het adres van verscheidene coaches zoals Vincent Wevers en Gerben Wiersma. Zij mochten in september weer training geven in Nijmegen. Hierbij is onafhankelijke waarneming en intensieve mentale begeleiding beschikbaar. "Voor de turnsters verandert er in Heerenveen niets, alleen de locatie wisselt", aldus Meijer. De waarneming en begeleiding gaan mee.

De turnselecties nemen zoals eerder gemeld vanwege de coronapandemie niet deel aan de Europese kampioenschappen die in december plaatsvinden in Turkije. De KNGU onderzoekt de mogelijkheden voor het organiseren van een vervangend toernooi voor junioren en senioren. Deze wedstrijd zou ook moeten plaatsvinden in Heerenveen.

Meer uit Sport

Steenbergen als snelste naar finale van koningsnummer op EK

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).

46 minuten geleden
Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

5 uur geleden
Atlete Van Klinken met 'sterretjesgezicht' weer op medaillejacht

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.

5 uur geleden
Van Diepen meldt zich af met blessure, Clarke door op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.

6 uur geleden
Steenbergen zwemt EK-kampioenschapsrecord in heats 100 meter vrij

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.

7 uur geleden
Schilder met één rake stoot naar EK-finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.

8 uur geleden
Hordeloopster Visser aast in Birmingham op gedroomde EK-medaille

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.

9 uur geleden