Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters olympische selectie gaan trainen in Heerenveen

Turnsters olympische selectie gaan trainen in Heerenveen

BEEKBERGEN (ANP) - De Nederlandse turnsters gaan binnenkort in Heerenveen trainen. Daar wordt een nieuwe turnhal voor hen ingericht, waar zij centraal gaan trainen. "We verwachten dat we er eind december, begin januari volledig in kunnen", zegt technisch directeur Mark Meijer.

De turnsters uit de olympische selectie hebben sinds 23 september in Nijmegen gezamenlijk getraind, maar ieder bij zijn eigen trainer. Die verandering in het programma was een gevolg van de beschuldigingen door oud-turnsters aan het adres van verscheidene coaches zoals Vincent Wevers en Gerben Wiersma. Zij mochten in september weer training geven in Nijmegen. Hierbij is onafhankelijke waarneming en intensieve mentale begeleiding beschikbaar. "Voor de turnsters verandert er in Heerenveen niets, alleen de locatie wisselt", aldus Meijer. De waarneming en begeleiding gaan mee.

De turnselecties nemen zoals eerder gemeld vanwege de coronapandemie niet deel aan de Europese kampioenschappen die in december plaatsvinden in Turkije. De KNGU onderzoekt de mogelijkheden voor het organiseren van een vervangend toernooi voor junioren en senioren. Deze wedstrijd zou ook moeten plaatsvinden in Heerenveen.

Meer uit Sport

Bokser Joshua uit ziekenhuis ontslagen na fataal auto-ongeval

LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.

14 minuten geleden
Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

1 dag geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

1 dag geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 dag geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 dag geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden