Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters Linders en Tijmes stappen uit anonimiteit

Turnsters Linders en Tijmes stappen uit anonimiteit

AMSTERDAM (ANP) - Turnsters Loes Linders en Stephanie Tijmes hebben via sociale media bekendgemaakt dat zij tot de groep behoorden die mishandeld en vernederd werd. Dat deden de twee oud-topsporters door de tekst 'Ik ben een van hen...' te gebruiken.

"De reden dat wij nu zo naar buiten treden, is om het publieke debat steviger te kunnen voeren. De geanonimiseerde getuigenissen waren bedoeld om de discussie niet te reduceren tot één coach, één club of één generatie. Het is een universeel verhaal, en een internationaal probleem. Die schrijnende en pijnlijke constatering moet bespreekbaar worden gemaakt", zeggen de twee turnsters tegen het Noordhollands Dagblad.

Die krant pakte zaterdag groot uit met een bekentenis van de inmiddels 64-jarige turncoach Gerrit Beltman. Die gaf aan zich schuldig te hebben gemaakt aan onder meer fysieke en psychische mishandeling, vernedering en manipulatie.

"Het gedrag wat ik vertoonde, is op geen enkele wijze goed te praten. Ik wilde per se winnen, ten koste van álles, stelde mij spijkerhard op. Ik schaam mij diep nu. Nooit heb ik bewust de intentie gehad om te slaan, om te schelden, te kwetsen of te kleineren. Maar het gebeurde wél", liet Beltman optekenen. "Ik sloeg daarin door, dacht dat het de enige manier was om een topsportmentaliteit te kweken. Ik verwijt mezelf dat ik ben tekortgeschoten."

Zowel Linders als Tijmes gebruikte de hashtag #dossierturnmisbruik.

Meer uit Sport

Broeders-Bol verbetert op 800 meter Nederlands record Van Langen

LAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.

1 minuut geleden
Matla scoort graag, maar zet teambelang voorop bij hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Frédérique Matla is blij dat ze van waarde kan zijn voor het Nederlands team. De 29-jarige hockeyster zorgde uit een strafcorner voor de 2-0 tegen India, waarmee Oranje op het WK met nog een groepswedstrijd te gaan al een plek in de halve finale heeft zekergesteld. "Het is lekker dat je je beste bal kan pushen, als je de kans krijgt. Dat is fijn voor mezelf en voor het team. Maar ik juich harder voor anderen dan voor mezelf."

19 minuten geleden
Visser na goud op EK tweede bij Diamond League in Lausanne

LAUSANNE (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Lausanne als tweede geëindigd op de 100 meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam in Zwitserland tot een tijd van 12,42 seconden. Dat was net boven haar beste tijd van dit seizoen van 12,41. De zege ging naar de Amerikaanse Masai Russell in 12,27.

52 minuten geleden
Bondscoach tevreden dat hockeysters al in halve finale WK staan

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren is tevreden dat zijn hockeysters met nog één groepswedstrijd te gaan al de halve finales van het WK hebben behaald. "We hebben deze wedstrijd benaderd als een kwartfinale en winnen betekende de halve finale, dus we moesten gewoon winnen", zei hij over de zege van Oranje op India.

1 uur geleden
Hockeysters op WK naar halve finale na zege op India

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op het wereldkampioenschap in eigen land de halve finale bereikt. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren boekte in het Wagener Stadion in Amstelveen de vierde overwinning door in de winnaarspoule India met 2-0 te verslaan.

2 uur geleden
Tweevoudig wereldkampioen Alaphilippe (34) stopt met wielrennen

PARIJS (ANP) - Julian Alaphilippe stopt per direct met wielrennen. De 34-jarige Fransman stond nog tot eind volgend jaar onder contract bij de Zwitserse ploeg Tudor, maar neemt voortijdig afscheid als prof.

2 uur geleden
Van der Poel keert met tiende plaats terug op mountainbike

LES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel is met een tiende plaats in de korte race van de wereldbeker in het Franse Les Gets teruggekeerd op de mountainbike. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France startte vanaf de 41e positie en gaf uiteindelijk 36 seconden toe op de winnende Fransman Adrien Boichis.

3 uur geleden