Turnsters buiten landenfinale, Visser wel naar allroundfinale
PARIJS (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn er niet in geslaagd de landenfinale te bereiken op de Olympische Spelen. Het team achtte zich na het optreden in de middag al vrijwel kansloos, maar het duurde tot laat in de avond voordat de achtste plaats moest worden afgestaan. Brazilië haalde niet geheel verrassend een veel hogere score: 166,499 tegen 159,096.
Tisha Volleman, Naomi Visser, Sanna Veerman, Lieke en Sanne Wevers eindigden daardoor op de negende plaats. Slechts de beste acht landen komen dinsdag terug voor de teamfinale. Het verschil met nummer 8 Roemenië was minder dan een half punt.
Individueel plaatste Visser zich met een score van 53,032 als zeventiende (geschoond, maximaal twee turnsters per land) voor de meerkampfinale. Sanne Wevers bleef net buiten de finale op balk, al werd het nog spannend. Met een score van 13,766 werd de olympisch kampioene van 2016, gehinderd door een blessure, negende. Daarmee is ze eerste reserve.
Blessureleed
Nederland bereikte vorig jaar op de WK in Antwerpen nog wel de landenfinale. Daarmee kwalificeerde de ploeg zich ook voor de Spelen.
Gezien het blessureleed dat de ploeg al in aanloop naar de Spelen trof was Visser toch trots op zijn plaats. "In de voorbereiding waren er wat moeilijke dingetjes, ik heb pijntjes gehad waardoor ik niet op mijn best heb kunnen trainen."
Ze was niet de enige. Eythora Thorsdottir brak in juni haar voet, Vera van Pol werd woensdag vervangen door Volleman om een voetblessure. Sanne Wevers raakte kort voor vertrek naar Parijs zo ernstig geblesseerd aan een elleboog dat ze bijna was thuisgebleven. Visser: "Ik denk dat we net een foutje te veel hebben gemaakt, maar ik ben trots dat we hier vandaag stonden."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden