Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters buiten landenfinale, Visser wel naar allroundfinale

Turnsters buiten landenfinale, Visser wel naar allroundfinale

PARIJS (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn er niet in geslaagd de landenfinale te bereiken op de Olympische Spelen. Het team achtte zich na het optreden in de middag al vrijwel kansloos, maar het duurde tot laat in de avond voordat de achtste plaats moest worden afgestaan. Brazilië haalde niet geheel verrassend een veel hogere score: 166,499 tegen 159,096.

Tisha Volleman, Naomi Visser, Sanna Veerman, Lieke en Sanne Wevers eindigden daardoor op de negende plaats. Slechts de beste acht landen komen dinsdag terug voor de teamfinale. Het verschil met nummer 8 Roemenië was minder dan een half punt.

Individueel plaatste Visser zich met een score van 53,032 als zeventiende (geschoond, maximaal twee turnsters per land) voor de meerkampfinale. Sanne Wevers bleef net buiten de finale op balk, al werd het nog spannend. Met een score van 13,766 werd de olympisch kampioene van 2016, gehinderd door een blessure, negende. Daarmee is ze eerste reserve.

Blessureleed

Nederland bereikte vorig jaar op de WK in Antwerpen nog wel de landenfinale. Daarmee kwalificeerde de ploeg zich ook voor de Spelen.

Gezien het blessureleed dat de ploeg al in aanloop naar de Spelen trof was Visser toch trots op zijn plaats. "In de voorbereiding waren er wat moeilijke dingetjes, ik heb pijntjes gehad waardoor ik niet op mijn best heb kunnen trainen."

Ze was niet de enige. Eythora Thorsdottir brak in juni haar voet, Vera van Pol werd woensdag vervangen door Volleman om een voetblessure. Sanne Wevers raakte kort voor vertrek naar Parijs zo ernstig geblesseerd aan een elleboog dat ze bijna was thuisgebleven. Visser: "Ik denk dat we net een foutje te veel hebben gemaakt, maar ik ben trots dat we hier vandaag stonden."

Meer uit Sport

Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

3 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

16 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

17 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

18 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

18 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

18 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

18 uur geleden