Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters buiten landenfinale, Visser wel naar allroundfinale

Turnsters buiten landenfinale, Visser wel naar allroundfinale

PARIJS (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn er niet in geslaagd de landenfinale te bereiken op de Olympische Spelen. Het team achtte zich na het optreden in de middag al vrijwel kansloos, maar het duurde tot laat in de avond voordat de achtste plaats moest worden afgestaan. Brazilië haalde niet geheel verrassend een veel hogere score: 166,499 tegen 159,096.

Tisha Volleman, Naomi Visser, Sanna Veerman, Lieke en Sanne Wevers eindigden daardoor op de negende plaats. Slechts de beste acht landen komen dinsdag terug voor de teamfinale. Het verschil met nummer 8 Roemenië was minder dan een half punt.

Individueel plaatste Visser zich met een score van 53,032 als zeventiende (geschoond, maximaal twee turnsters per land) voor de meerkampfinale. Sanne Wevers bleef net buiten de finale op balk, al werd het nog spannend. Met een score van 13,766 werd de olympisch kampioene van 2016, gehinderd door een blessure, negende. Daarmee is ze eerste reserve.

Blessureleed

Nederland bereikte vorig jaar op de WK in Antwerpen nog wel de landenfinale. Daarmee kwalificeerde de ploeg zich ook voor de Spelen.

Gezien het blessureleed dat de ploeg al in aanloop naar de Spelen trof was Visser toch trots op zijn plaats. "In de voorbereiding waren er wat moeilijke dingetjes, ik heb pijntjes gehad waardoor ik niet op mijn best heb kunnen trainen."

Ze was niet de enige. Eythora Thorsdottir brak in juni haar voet, Vera van Pol werd woensdag vervangen door Volleman om een voetblessure. Sanne Wevers raakte kort voor vertrek naar Parijs zo ernstig geblesseerd aan een elleboog dat ze bijna was thuisgebleven. Visser: "Ik denk dat we net een foutje te veel hebben gemaakt, maar ik ben trots dat we hier vandaag stonden."

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

11 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

14 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

15 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

16 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

18 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

18 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

19 uur geleden