Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnsters als zesde naar teamfinale bij EK in Rimini

Turnsters als zesde naar teamfinale bij EK in Rimini

RIMINI (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben zich bij de EK in het Italiaanse Rimini geplaatst voor de teamfinale. Elze Geurts, Lieke Wevers, Vera van Pol, Tisha Volleman en Floor Slooff kwamen in de kwalificatie tot 153,995 punten, goed voor de zesde plek. Gastland Italië plaatste zich met 165,296 als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

In Rimini kwam Geurts tekort voor een individuele finale op het onderdeel sprong. De 29-jarige turnster kwam tot een gemiddelde van 13,033 punten en is daarmee tweede reserve voor de finale. Regerend Europees sprongkampioene Coline Devillard uit Frankrijk plaatste zich als eerste (13,983).

Wevers, die in Rimini haar internationale rentree maakte sinds de meerkampfinale bij de Olympische Spelen van Tokio, kwam alleen in actie op brug (12,933) en balk (12,800). Daarmee kwam ze op die toestellen niet in de buurt van de top acht. "Ik heb mijn taak goed vervuld", zei ze. "Brug was ik tevreden mee, balk had ik op hoger gehoopt. Maar ik weet ook dat deze ondergrens knap is. Ik weet uit trainingen dat mijn niveau al een treetje hoger kan. Daarmee kan je die balkfinale inrollen. Ik denk dat ik vandaag een half punt heb laten liggen. Het begin was rommelig, maar ik ben goed gefinisht."

Stabiele start

De ploeg van bondscoach Jeroen Jacobs kende een stabiele start aan brug (39,265). Ook op de overige toestellen nam Oranje, ondanks vallen van Geurts (vloer) en Van Pol (balk) geen fouten mee in het teamresultaat waarbij de beste drie scores per toestel meetellen. "We zijn enorm blij met de teamfinale", zei Jacobs. "Ze hebben een onwijs goede wedstrijd gedraaid en geen fouten meegenomen. Daar ben ik blij om. Wat we in de voorbereiding hadden bedacht, uitkomen rond de 155 punten, is redelijk goed gelukt."

De kwalificatie in de meerkamp gold direct als finale. De meerkamptitel werd gewonnen door de Italiaanse Manila Esposito (55,432). Geurts was, ondanks een val op vloer, de beste Nederlandse (50,698) op plek 23 op de ongeschoonde lijst.

Meer uit Sport

Vingegaard wint Ronde van Catalonië, Gilmore snelste in slotrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).

2 uur geleden
Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

6 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

7 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

7 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

9 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

1 dag geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden