Turnster Wevers op WK alleen op balk
ROTTERDAM (ANP) - Sanne Wevers zal over anderhalve week op de wereldkampioenschappen turnen in Antwerpen alleen uitkomen op het toestel balk. Dat heeft bondscoach Jeroen Jacobs besloten, zo vertelde hij donderdag in Rotterdam bij het begin van een driedaagse stage van de ploeg.
Dinsdag werd al bekend met welk vijftal turnsters hij mikt op een plaats bij de beste twaalf landen. Daarmee zouden de turnsters zich als team kwalificeren voor de Olympische Spelen. Jacobs koos voor Eythora Thorsdottir, Naomi Visser en Vera van Pol als meerkampsters, terwijl Sanna Veerman de drie toestellen doet (vloer, sprong en brug) waarop Wevers niet in actie komt.
Jacobs oordeelde dat het optreden van Wevers in de kwalificatiewedstrijden op de brug niet stabiel genoeg was. De turnster, de olympisch kampioene op balk van Rio 2016, kon zich daarin vinden. "Alles draait om een stabiele teamprestatie. Daarom hebben we ook Tisha Volleman als eerste reserve aangewezen. Ze deed het als allroundster met name goed in de tweede kwalificatie en ze heeft de ervaring", aldus Jacobs.
De WK turnen beginnen op 30 september.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
42 minuten geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
1 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
2 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
2 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
4 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft een duidelijke nederlaag geleden in de finale van Wimbledon. De Nederlandse topspeelster verloor met twee keer 6-0 van de Japanse Yui Kamiji. Zou De Groot hebben gewonnen, dan was het haar 25e grandslamtitel in het enkelspel geweest.
5 uur geleden