
Turnster Wevers blij dat ze weer onderdeel van EK-ploeg is
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers is blij dat ze is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Turkse Antalya. Dat zei de olympisch balkkampioene van 2016 tijdens een persmoment in het Topsportcentrum van Rotterdam.
Wevers voldeed tijdens de twee EK-kwalificaties aan de richtscore op het onderdeel balk en moest daarna afwachten of bondscoach Jeroen Jacobs haar daadwerkelijk zou opnemen in de vijfkoppige selectie. "Natuurlijk hoopte ik het, maar ik ging er niet keihard vanuit", zei Wevers. "Ik was blij met mijn twee wedstrijden, maar dat gaf nog niet direct de garantie dat ik zomaar even opgesteld zou worden. Ik maakte mijn eigen positie bovendien spannend door alleen balk te doen. Ik ben blij dat ik weer onderdeel van het team ben."
De turnster wist dat bondscoach Jacobs op basis van de kwalificatiewedstrijden een lastige puzzel te leggen had. "Het mooie daaraan was wel dat er een brede keuze was. Ik denk dat we een heel mooi team hebben, maar er had ook zomaar een wisseling in kunnen zitten. Dat geeft aan dat we in de breedte wat hebben staan."
Internationale terugkeer
Wevers keert volgende week voor het eerst sinds de Olympische Spelen van Tokio terug op het internationale podium. Ook haar vader en coach Vincent Wevers maakt zijn rentree op de wedstrijdvloer nadat hij in maart door de beroepscommissie van het Instituut voor Sportrechtspraak (ISR) werd vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. "Ik ben blij dat Vincent er weer bij is en ons kan begeleiden. Maar het is vooral heel fijn dat we met zijn allen weer vooruit kunnen kijken. Dat de afgelopen tweeënhalf jaar afgerond is. Dat we met positiviteit en ambities staan en dat jullie weer over turnen schrijven", lachte ze naar de journalisten.
Volgens technisch directeur Jeroen van Leeuwen zijn er de afgelopen tijd veel gesprekken geweest over de terugkeer van coach Wevers in de ploeg. "Begin januari werd dat uitgebreid met de gedachte dat Sanne terug zou komen. Ook heb ik open met de sporters gesproken om hun mening te horen. Daaruit bleek dat er genoeg draagvlak is om hem mee te nemen."
Gesprek aangaan
Vraagtekens bij de sporters waren er volgens Van Leeuwen niet. "Wel reservering, in die zin dat ze aangaven dat ze het belangrijk vonden het gesprek aan te gaan. Eerst was er ook nog het conflict tussen Sanne en Vera van Pol dat opgelost moest worden. Uiteindelijk was er voor mij geen twijfel om Vincent toe te voegen aan de staf. Hij heeft met Naomi Visser én Sanne twee pupillen in de ploeg en kijkt ook op een goede manier naar de toekomst."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
15 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
17 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).
19 uur geleden