Turnster Wevers blij dat ze weer onderdeel van EK-ploeg is
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers is blij dat ze is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Turkse Antalya. Dat zei de olympisch balkkampioene van 2016 tijdens een persmoment in het Topsportcentrum van Rotterdam.
Wevers voldeed tijdens de twee EK-kwalificaties aan de richtscore op het onderdeel balk en moest daarna afwachten of bondscoach Jeroen Jacobs haar daadwerkelijk zou opnemen in de vijfkoppige selectie. "Natuurlijk hoopte ik het, maar ik ging er niet keihard vanuit", zei Wevers. "Ik was blij met mijn twee wedstrijden, maar dat gaf nog niet direct de garantie dat ik zomaar even opgesteld zou worden. Ik maakte mijn eigen positie bovendien spannend door alleen balk te doen. Ik ben blij dat ik weer onderdeel van het team ben."
De turnster wist dat bondscoach Jacobs op basis van de kwalificatiewedstrijden een lastige puzzel te leggen had. "Het mooie daaraan was wel dat er een brede keuze was. Ik denk dat we een heel mooi team hebben, maar er had ook zomaar een wisseling in kunnen zitten. Dat geeft aan dat we in de breedte wat hebben staan."
Internationale terugkeer
Wevers keert volgende week voor het eerst sinds de Olympische Spelen van Tokio terug op het internationale podium. Ook haar vader en coach Vincent Wevers maakt zijn rentree op de wedstrijdvloer nadat hij in maart door de beroepscommissie van het Instituut voor Sportrechtspraak (ISR) werd vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. "Ik ben blij dat Vincent er weer bij is en ons kan begeleiden. Maar het is vooral heel fijn dat we met zijn allen weer vooruit kunnen kijken. Dat de afgelopen tweeënhalf jaar afgerond is. Dat we met positiviteit en ambities staan en dat jullie weer over turnen schrijven", lachte ze naar de journalisten.
Volgens technisch directeur Jeroen van Leeuwen zijn er de afgelopen tijd veel gesprekken geweest over de terugkeer van coach Wevers in de ploeg. "Begin januari werd dat uitgebreid met de gedachte dat Sanne terug zou komen. Ook heb ik open met de sporters gesproken om hun mening te horen. Daaruit bleek dat er genoeg draagvlak is om hem mee te nemen."
Gesprek aangaan
Vraagtekens bij de sporters waren er volgens Van Leeuwen niet. "Wel reservering, in die zin dat ze aangaven dat ze het belangrijk vonden het gesprek aan te gaan. Eerst was er ook nog het conflict tussen Sanne en Vera van Pol dat opgelost moest worden. Uiteindelijk was er voor mij geen twijfel om Vincent toe te voegen aan de staf. Hij heeft met Naomi Visser én Sanne twee pupillen in de ploeg en kijkt ook op een goede manier naar de toekomst."
Meer uit Sport
WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
2 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
16 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
16 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
18 uur geleden