Turnster Wevers blij dat ze weer onderdeel van EK-ploeg is
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers is blij dat ze is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Turkse Antalya. Dat zei de olympisch balkkampioene van 2016 tijdens een persmoment in het Topsportcentrum van Rotterdam.
Wevers voldeed tijdens de twee EK-kwalificaties aan de richtscore op het onderdeel balk en moest daarna afwachten of bondscoach Jeroen Jacobs haar daadwerkelijk zou opnemen in de vijfkoppige selectie. "Natuurlijk hoopte ik het, maar ik ging er niet keihard vanuit", zei Wevers. "Ik was blij met mijn twee wedstrijden, maar dat gaf nog niet direct de garantie dat ik zomaar even opgesteld zou worden. Ik maakte mijn eigen positie bovendien spannend door alleen balk te doen. Ik ben blij dat ik weer onderdeel van het team ben."
De turnster wist dat bondscoach Jacobs op basis van de kwalificatiewedstrijden een lastige puzzel te leggen had. "Het mooie daaraan was wel dat er een brede keuze was. Ik denk dat we een heel mooi team hebben, maar er had ook zomaar een wisseling in kunnen zitten. Dat geeft aan dat we in de breedte wat hebben staan."
Internationale terugkeer
Wevers keert volgende week voor het eerst sinds de Olympische Spelen van Tokio terug op het internationale podium. Ook haar vader en coach Vincent Wevers maakt zijn rentree op de wedstrijdvloer nadat hij in maart door de beroepscommissie van het Instituut voor Sportrechtspraak (ISR) werd vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. "Ik ben blij dat Vincent er weer bij is en ons kan begeleiden. Maar het is vooral heel fijn dat we met zijn allen weer vooruit kunnen kijken. Dat de afgelopen tweeënhalf jaar afgerond is. Dat we met positiviteit en ambities staan en dat jullie weer over turnen schrijven", lachte ze naar de journalisten.
Volgens technisch directeur Jeroen van Leeuwen zijn er de afgelopen tijd veel gesprekken geweest over de terugkeer van coach Wevers in de ploeg. "Begin januari werd dat uitgebreid met de gedachte dat Sanne terug zou komen. Ook heb ik open met de sporters gesproken om hun mening te horen. Daaruit bleek dat er genoeg draagvlak is om hem mee te nemen."
Gesprek aangaan
Vraagtekens bij de sporters waren er volgens Van Leeuwen niet. "Wel reservering, in die zin dat ze aangaven dat ze het belangrijk vonden het gesprek aan te gaan. Eerst was er ook nog het conflict tussen Sanne en Vera van Pol dat opgelost moest worden. Uiteindelijk was er voor mij geen twijfel om Vincent toe te voegen aan de staf. Hij heeft met Naomi Visser én Sanne twee pupillen in de ploeg en kijkt ook op een goede manier naar de toekomst."
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
50 minuten geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden