Turnster Volleman naar vloerfinale in Cottbus
COTTBUS (ANP) - Turnster Tisha Volleman heeft zich bij de wereldbekerwedstrijden in het Duitse Cottbus als eerste geplaatst voor de vloerfinale op zondag. Ze kwam tijdens de kwalificaties tot 13,533 punten. Op basis van haar uitvoeringsscore van 8,333 punten wist Volleman de Italiaanse Lara Mori achter zich te houden. Mori behaalde eveneens 13,533 punten, maar kwam in de uitvoering tot 8,033 punten.
Sara van Disseldorp, twaalfde met 12,733 punten, haalde de finale op vloer niet.
Op balk kwamen Volleman en Van Disseldorp niet verder dan respectievelijk de 26e plaats (12,000) en de 31e plek (11,566). De Chinese Li Qi plaatste zich met 14,500 punten als eerste voor de balkfinale.
Bij de mannen eindigde Jermain Grunberg als 23e op het onderdeel brug met 12,266 punten. De Chinees You Hao behaalde 15,166 punten voor de eerste plaats.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
8 uur geleden