Turnster Volleman mist EK in Antalya door griep
AMSTERDAM (ANP) - Turnster Tisha Volleman kan komende week niet meedoen aan de EK turnen in het Turkse Antalya. De 23-jarige Volleman kampt met griepverschijnselen en reist daarom zaterdag niet af naar Turkije. Vera van Pol zal haar bij de EK vervangen. Dat meldt technisch directeur Jeroen van Leeuwen vrijdagavond.
De ploeg bestaat naast Van Pol verder uit Sanne Wevers, Eythora Thorsdottir, Naomi Visser en Sanna Veerman. Van Pol was in eerste instantie aangewezen als niet-meereizende reserve.
Dat Van Pol nu alsnog is opgenomen in de selectie betekent ook dat ze weer in één ploeg zit met Wevers, die afgelopen juni nog uit de Nederlandse selectie stapte vanwege een conflict met Van Pol. De Oranje-turnster zou in een interview Dagblad de Limburger te veel hebben gezegd over de inhoud van een vertrouwelijk gesprek, waarna Wevers aangaf zich niet meer veilig te voelen in de nationale selectie. Inmiddels is dat conflict volgens Wevers bijgelegd.
De EK vinden van 11 tot en met 16 april plaats. Doelstelling van de Nederlandse ploeg is het behalen van een plek bij de beste dertien landen om zo als team plaatsing voor de WK van 2023 af te dwingen. Bij de WK worden olympische startbewijzen verdeeld.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
8 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
15 uur geleden