Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Visser wint tweede EK-kwalificatiewedstrijd

Turnster Visser wint tweede EK-kwalificatiewedstrijd

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft in Rotterdam de tweede kwalificatiewedstrijd voor de EK gewonnen. De 21-jarige Visser kwam na een foutloze meerkamp tot 54,267 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de gestelde EK-richtscore van 53,00 punten.

Visser bleef Tisha Volleman, die vorige week de eerste kwalificatiewedstrijd won, voor. Volleman kwam tot 52,367 punten. Sanna Veerman eindigde net als vorige week op plek drie (51,533), Eythora Thorsdottir werd vierde (50,900).

Visser voldeed in Rotterdam naast de richtscore op de meerkamp ook aan de gestelde scores op de toestellen balk en vloer. Visser turnde daar naar respectievelijk 13,600 en 13,633 punten.

Wevers

Sanne Wevers turnde bij haar tweede wedstrijd sinds de Olympische Spelen van 2021 in Tokio alleen op balk. De olympisch balkkampioene van Rio 2016 zette op dat toestel 13,567 punten neer, net iets minder dan Visser. Wevers voldeed net als vorige week aan de richtscore van 13,500.

Elze Geurts ontbrak bij zowel de eerste als de tweede kwalificatiewedstrijd. Geurts kampt nog met de gevolgen van een corona-infectie die ze vlak na de internationale wedstrijd DTB-Pokal in het Duitse Stuttgart opliep.

EK-selectie

Bondscoach Jeroen Jacobs maakt komende week de vijfkoppige EK-selectie bekend. Jacobs neemt in ieder geval drie meerkampers mee naar de Turkse stad Antalya. De andere twee plekken worden ingevuld op basis van aanwijsplekken.

De EK vinden van 11 tot en met 16 april plaats. Doelstelling van de Nederlandse turnsters is het behalen van een plek bij de beste dertien landen om zo als team plaatsing voor de WK van 2023 af te dwingen.

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

52 minuten geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

54 minuten geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

57 minuten geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

5 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

9 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

9 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden