Turnster Visser wint tweede EK-kwalificatiewedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft in Rotterdam de tweede kwalificatiewedstrijd voor de EK gewonnen. De 21-jarige Visser kwam na een foutloze meerkamp tot 54,267 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de gestelde EK-richtscore van 53,00 punten.
Visser bleef Tisha Volleman, die vorige week de eerste kwalificatiewedstrijd won, voor. Volleman kwam tot 52,367 punten. Sanna Veerman eindigde net als vorige week op plek drie (51,533), Eythora Thorsdottir werd vierde (50,900).
Visser voldeed in Rotterdam naast de richtscore op de meerkamp ook aan de gestelde scores op de toestellen balk en vloer. Visser turnde daar naar respectievelijk 13,600 en 13,633 punten.
Wevers
Sanne Wevers turnde bij haar tweede wedstrijd sinds de Olympische Spelen van 2021 in Tokio alleen op balk. De olympisch balkkampioene van Rio 2016 zette op dat toestel 13,567 punten neer, net iets minder dan Visser. Wevers voldeed net als vorige week aan de richtscore van 13,500.
Elze Geurts ontbrak bij zowel de eerste als de tweede kwalificatiewedstrijd. Geurts kampt nog met de gevolgen van een corona-infectie die ze vlak na de internationale wedstrijd DTB-Pokal in het Duitse Stuttgart opliep.
EK-selectie
Bondscoach Jeroen Jacobs maakt komende week de vijfkoppige EK-selectie bekend. Jacobs neemt in ieder geval drie meerkampers mee naar de Turkse stad Antalya. De andere twee plekken worden ingevuld op basis van aanwijsplekken.
De EK vinden van 11 tot en met 16 april plaats. Doelstelling van de Nederlandse turnsters is het behalen van een plek bij de beste dertien landen om zo als team plaatsing voor de WK van 2023 af te dwingen.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
10 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
10 uur geleden