Turnster Visser wint tweede EK-kwalificatiewedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft in Rotterdam de tweede kwalificatiewedstrijd voor de EK gewonnen. De 21-jarige Visser kwam na een foutloze meerkamp tot 54,267 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de gestelde EK-richtscore van 53,00 punten.
Visser bleef Tisha Volleman, die vorige week de eerste kwalificatiewedstrijd won, voor. Volleman kwam tot 52,367 punten. Sanna Veerman eindigde net als vorige week op plek drie (51,533), Eythora Thorsdottir werd vierde (50,900).
Visser voldeed in Rotterdam naast de richtscore op de meerkamp ook aan de gestelde scores op de toestellen balk en vloer. Visser turnde daar naar respectievelijk 13,600 en 13,633 punten.
Wevers
Sanne Wevers turnde bij haar tweede wedstrijd sinds de Olympische Spelen van 2021 in Tokio alleen op balk. De olympisch balkkampioene van Rio 2016 zette op dat toestel 13,567 punten neer, net iets minder dan Visser. Wevers voldeed net als vorige week aan de richtscore van 13,500.
Elze Geurts ontbrak bij zowel de eerste als de tweede kwalificatiewedstrijd. Geurts kampt nog met de gevolgen van een corona-infectie die ze vlak na de internationale wedstrijd DTB-Pokal in het Duitse Stuttgart opliep.
EK-selectie
Bondscoach Jeroen Jacobs maakt komende week de vijfkoppige EK-selectie bekend. Jacobs neemt in ieder geval drie meerkampers mee naar de Turkse stad Antalya. De andere twee plekken worden ingevuld op basis van aanwijsplekken.
De EK vinden van 11 tot en met 16 april plaats. Doelstelling van de Nederlandse turnsters is het behalen van een plek bij de beste dertien landen om zo als team plaatsing voor de WK van 2023 af te dwingen.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
57 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
5 uur geleden