Turnster Visser wint in Rotterdam eerste WK-kwalificatie
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft in Rotterdam de eerste kwalificatiewedstrijd voor de WK gewonnen. Visser kwam tot een meerkamptotaal van 54,233 punten.
Daarmee bleef ze Vera van Pol (52,301) en Sanna Veerman (52,067) ruim voor. Elze Geurts, die met 14,567 punten de hoogste sprongscore neerzette, eindigde met 52,034 punten op plek vier. Van Pol zette met 13,267 punten de hoogste score neer op vloer.
Visser behaalde de hoogste scores op brug (14,533) en balk (13,267). Deze zomer was de turnster van Topsport Noord nog reserve voor de Olympische Spelen in Tokio. Vanwege een positieve coronatest kon ze niet afreizen naar de Japanse stad.
Pauze
In Rotterdam was Van Pol de enige Tokio-ganger die een gooi deed naar een WK-ticket. Eythora Thorsdottir, Sanne en Lieke Wevers ontbraken. Zij hebben een pauze ingelast.
Op 18 september vindt de tweede WK-kwalificatie plaats, waarna de selectie bekend wordt gemaakt. De wereldkampioenschappen vinden van 18 tot en met 24 oktober plaats in de Japanse stad Kitakyushu.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden