Turnster Visser wint in Rotterdam eerste WK-kwalificatie
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft in Rotterdam de eerste kwalificatiewedstrijd voor de WK gewonnen. Visser kwam tot een meerkamptotaal van 54,233 punten.
Daarmee bleef ze Vera van Pol (52,301) en Sanna Veerman (52,067) ruim voor. Elze Geurts, die met 14,567 punten de hoogste sprongscore neerzette, eindigde met 52,034 punten op plek vier. Van Pol zette met 13,267 punten de hoogste score neer op vloer.
Visser behaalde de hoogste scores op brug (14,533) en balk (13,267). Deze zomer was de turnster van Topsport Noord nog reserve voor de Olympische Spelen in Tokio. Vanwege een positieve coronatest kon ze niet afreizen naar de Japanse stad.
Pauze
In Rotterdam was Van Pol de enige Tokio-ganger die een gooi deed naar een WK-ticket. Eythora Thorsdottir, Sanne en Lieke Wevers ontbraken. Zij hebben een pauze ingelast.
Op 18 september vindt de tweede WK-kwalificatie plaats, waarna de selectie bekend wordt gemaakt. De wereldkampioenschappen vinden van 18 tot en met 24 oktober plaats in de Japanse stad Kitakyushu.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
44 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geleden