Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Visser ook de sterkste bij tweede WK-kwalificatie

Turnster Visser ook de sterkste bij tweede WK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft in Rotterdam de tweede kwalificatiewedstrijd voor de WK gewonnen. Visser kwam, ondanks een grote fout op balk, tot een totaal van 53,717 punten. Daarmee hield ze Eythora Thorsdottir (53,067) en Sanna Veerman (52,950) achter zich. Vera van Pol eindigde met 52,800 nipt als vierde.

Nederlands meerkampkampioene Visser, die eerder ook al de eerste kwalificatie won, zette met 13,667 punten de hoogste score neer op vloer. Thorsdottir nam een val mee op balk, maar was op de overige drie toestellen stabiel. Veerman turnde een meerkamp zonder grote fouten en was met 14,433 punten de sterkste aan brug.

Europees balkkampioene Sanne Wevers kwam op balk ten val met haar vrije overslag, maar turnde desondanks naar de hoogste dagscore (13,300) op dat toestel. Op brug ging Wevers twee keer onderuit en kwam niet verder dan 9,600 punten.

Mooi proces

"Vandaag ging het gewoon niet", zei Wevers. "Ik weet niet waarom, ik zat niet helemaal in de focus. Natuurlijk turn ik ook niet hele makkelijke programma's. De lat leg ik voor mezelf vrij hoog. Balk is wel echt heel stabiel. Ik weet ook niet waarom ik die fout maakte vandaag. Brug is gewoon heel uitdagend, dat geef ik eerlijk toe. Ik turn daar een oefening op de max van mijn kunnen. Ik train gewoon lekker door en trek niet te veel conclusies na één dag waarop het niet lukt. Ik zit in een mooi proces."

Elze Geurts, die twee weken geleden nog op de derde plek eindigde, moest de wedstrijd vlak na de start van het derde toestel (vloer) staken. Geurts kampte met buikgriep.

Reserve

De WK-ploeg wordt binnenkort bekendgemaakt. Er mogen vijf turnsters en een reserve naar de WK. "Het wordt zeker moeilijk. Ze zitten heel erg dicht bij elkaar", zei bondscoach Jeroen Jacobs. Jacobs neemt volgens de kwalificatieprocedure in ieder geval drie meerkampsters mee naar Antwerpen. De andere twee plekken worden ingevuld op basis van aanwijsplekken. "Maar we gaan nu kijken naar wat potentieel het beste team is."

De WK vinden van 30 september tot 8 oktober plaats in België. Doelstelling van de Nederlandse turnsters is het behalen van een plek bij de beste twaalf landenteams om zodoende rechtstreekse teamplaatsing voor de Olympische Spelen af te dwingen.

Meer uit Sport

Eerste EK-plak op 4x400 meter 'met hart en ziel' voor Bonevacia

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.

8 uur geleden
Broeders-Bol: goud winnen voelt als vanouds, maar went nooit

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."

8 uur geleden
Broeders-Bol voorbij Blankers-Koen op eeuwige medaillelijst EK

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.

8 uur geleden
Nederlandse atletiekploeg beleeft met 14 medailles beste EK ooit

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.

10 uur geleden
Phijffers loodst estafettemannen naar brons op 4x400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.

10 uur geleden
Britse atlete Hunt gaat Blankers-Koen voorbij met vierde EK-goud

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.

10 uur geleden
Estafettevrouwen grijpen derde EK-goud op rij op 4x400 meter

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.

11 uur geleden