Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Visser ook de sterkste bij tweede WK-kwalificatie

Turnster Visser ook de sterkste bij tweede WK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft in Rotterdam de tweede kwalificatiewedstrijd voor de WK gewonnen. Visser kwam, ondanks een grote fout op balk, tot een totaal van 53,717 punten. Daarmee hield ze Eythora Thorsdottir (53,067) en Sanna Veerman (52,950) achter zich. Vera van Pol eindigde met 52,800 nipt als vierde.

Nederlands meerkampkampioene Visser, die eerder ook al de eerste kwalificatie won, zette met 13,667 punten de hoogste score neer op vloer. Thorsdottir nam een val mee op balk, maar was op de overige drie toestellen stabiel. Veerman turnde een meerkamp zonder grote fouten en was met 14,433 punten de sterkste aan brug.

Europees balkkampioene Sanne Wevers kwam op balk ten val met haar vrije overslag, maar turnde desondanks naar de hoogste dagscore (13,300) op dat toestel. Op brug ging Wevers twee keer onderuit en kwam niet verder dan 9,600 punten.

Mooi proces

"Vandaag ging het gewoon niet", zei Wevers. "Ik weet niet waarom, ik zat niet helemaal in de focus. Natuurlijk turn ik ook niet hele makkelijke programma's. De lat leg ik voor mezelf vrij hoog. Balk is wel echt heel stabiel. Ik weet ook niet waarom ik die fout maakte vandaag. Brug is gewoon heel uitdagend, dat geef ik eerlijk toe. Ik turn daar een oefening op de max van mijn kunnen. Ik train gewoon lekker door en trek niet te veel conclusies na één dag waarop het niet lukt. Ik zit in een mooi proces."

Elze Geurts, die twee weken geleden nog op de derde plek eindigde, moest de wedstrijd vlak na de start van het derde toestel (vloer) staken. Geurts kampte met buikgriep.

Reserve

De WK-ploeg wordt binnenkort bekendgemaakt. Er mogen vijf turnsters en een reserve naar de WK. "Het wordt zeker moeilijk. Ze zitten heel erg dicht bij elkaar", zei bondscoach Jeroen Jacobs. Jacobs neemt volgens de kwalificatieprocedure in ieder geval drie meerkampsters mee naar Antwerpen. De andere twee plekken worden ingevuld op basis van aanwijsplekken. "Maar we gaan nu kijken naar wat potentieel het beste team is."

De WK vinden van 30 september tot 8 oktober plaats in België. Doelstelling van de Nederlandse turnsters is het behalen van een plek bij de beste twaalf landenteams om zodoende rechtstreekse teamplaatsing voor de Olympische Spelen af te dwingen.

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

22 minuten geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

1 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

2 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

3 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

8 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

10 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

15 uur geleden