Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Visser ook de sterkste bij tweede WK-kwalificatie

Turnster Visser ook de sterkste bij tweede WK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft in Rotterdam de tweede kwalificatiewedstrijd voor de WK gewonnen. Visser kwam, ondanks een grote fout op balk, tot een totaal van 53,717 punten. Daarmee hield ze Eythora Thorsdottir (53,067) en Sanna Veerman (52,950) achter zich. Vera van Pol eindigde met 52,800 nipt als vierde.

Nederlands meerkampkampioene Visser, die eerder ook al de eerste kwalificatie won, zette met 13,667 punten de hoogste score neer op vloer. Thorsdottir nam een val mee op balk, maar was op de overige drie toestellen stabiel. Veerman turnde een meerkamp zonder grote fouten en was met 14,433 punten de sterkste aan brug.

Europees balkkampioene Sanne Wevers kwam op balk ten val met haar vrije overslag, maar turnde desondanks naar de hoogste dagscore (13,300) op dat toestel. Op brug ging Wevers twee keer onderuit en kwam niet verder dan 9,600 punten.

Mooi proces

"Vandaag ging het gewoon niet", zei Wevers. "Ik weet niet waarom, ik zat niet helemaal in de focus. Natuurlijk turn ik ook niet hele makkelijke programma's. De lat leg ik voor mezelf vrij hoog. Balk is wel echt heel stabiel. Ik weet ook niet waarom ik die fout maakte vandaag. Brug is gewoon heel uitdagend, dat geef ik eerlijk toe. Ik turn daar een oefening op de max van mijn kunnen. Ik train gewoon lekker door en trek niet te veel conclusies na één dag waarop het niet lukt. Ik zit in een mooi proces."

Elze Geurts, die twee weken geleden nog op de derde plek eindigde, moest de wedstrijd vlak na de start van het derde toestel (vloer) staken. Geurts kampte met buikgriep.

Reserve

De WK-ploeg wordt binnenkort bekendgemaakt. Er mogen vijf turnsters en een reserve naar de WK. "Het wordt zeker moeilijk. Ze zitten heel erg dicht bij elkaar", zei bondscoach Jeroen Jacobs. Jacobs neemt volgens de kwalificatieprocedure in ieder geval drie meerkampsters mee naar Antwerpen. De andere twee plekken worden ingevuld op basis van aanwijsplekken. "Maar we gaan nu kijken naar wat potentieel het beste team is."

De WK vinden van 30 september tot 8 oktober plaats in België. Doelstelling van de Nederlandse turnsters is het behalen van een plek bij de beste twaalf landenteams om zodoende rechtstreekse teamplaatsing voor de Olympische Spelen af te dwingen.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

14 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

17 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

19 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

20 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

22 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

22 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

22 uur geleden