Turnster Visser neemt op WK revanche voor missen Spelen
KITAKYUSHU (ANP) - Voor turnster Naomi Visser voelt haar geslaagde optreden en de vijfde plaats in de meerkampfinale van de WK turnen in Japan als revanche voor het missen van de Olympische Spelen in Tokio. Afgelopen zomer moest ze genoegen nemen met een reserverol voor de Spelen. Omdat de turnster uit Papendrecht daags voor vertrek positief testte op corona, bleef ze zelfs in Nederland achter.
"Ik heb het moeilijk gehad na de Spelen. Dus eigenlijk voelt het wel dubbel zo fijn om nu zo'n resultaat neer te zetten", zei Visser vanuit het Japanse Kitakyushu.
Visser, die zich als elfde had geplaatst voor de eindstrijd, kwam na een foutloze meerkamp tot 52,832 punten en de vijfde plaats. Daarmee zette ze haar beste WK-resultaat neer na een veertiende plek in de WK-finale van 2018 en een 23e plaats in 2019.
Beste prestatie ooit
"Ik ben superblij met hoe het ging en de vijfde plek," vertelde ze. "Ik heb geen grote fouten gemaakt en denk dat dat het belangrijkste was. Al had het nog steeds wel iets beter gekund", was ze ook zelfkritisch. "Ik heb zeker wel tiendes laten liggen op wat toestellen."
Met haar vijfde plaats in de meerkampfinale verbeterde Visser (20) bovendien Nederlands beste prestatie ooit in een mondiale meerkampfinale. In 2001 eindigde Verona van de Leur op plek negen bij de WK in Gent. "Dat vind ik heel cool om te horen, want dat wist ik eerlijk gezegd niet. Ik ben wel vereerd," zei ze trots.
Het goud in Kitakyushu ging naar de Russische Angelina Melnikova, die daarmee haar eerste wereldtitel veroverde. Melnikova, die zich als eerste voor de eindstrijd had geplaatst, kwam tot 56,632 punten.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
3 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
14 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
16 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
17 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
20 uur geleden