Turnster Visser grijpt naast EK-medaille in meerkamp
LEIPZIG (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft bij de EK in het Duitse Leipzig naast de medailles gegrepen in de meerkampfinale. Visser kwam na haar rondgang langs de vier toestellen tot een totaal van 51,765 punten en eindigde daarmee op plek zes. Het goud was voor de Italiaanse Manila Esposito (54,965), die de Europese meerkamptitel prolongeerde.
Alba Petisco uit Spanje greep zilver (53,265), de Roemeense Ana Barbosu het brons (52,299).
Visser lag na sprong, brug en balk nog op koers voor een medaille. Na drie onderdelen bezette ze de derde plek in het klassement. Op het laatste toestel, vloer, verspeelde ze haar kansen op eremetaal door een val in haar eerste acrobatische serie.
Kans
"Dit is wel zuur", zei Visser achteraf. "Ik wist wel dat ik kans had, maar het is niet dat dat me heel zenuwachtig maakte. Het is niet zo dat ik verstijfde. Ik ging er eigenlijk wel goed in", zei ze over haar vloeroefening. "Het enige is dat ik de eerste turnster was en dat vind ik altijd wel moeilijk op vloer. Na de val wist ik dat het klaar was. Je probeert dan je oefening nog zo goed mogelijk af te maken voor een redelijke eindscore."
Visser had zich eerder deze week als zesde voor de meerkampfinale geplaatst. Vrijdag treedt ze nog aan in de toestelfinale aan brug. Woensdag turnde ze al in de mixed teamfinale. "Fysiek en mentaal is het natuurlijk wel zwaar als je drie dagen achter elkaar wat hebt", zei Visser. "In principe voelde ik me fit vandaag. Morgen nog één keer", doelde ze op de brugfinale. "Het is fijn dat ik vandaag nog een keer de brug in de arena heb kunnen voelen en dat het goed ging. Daar houd ik aan vast."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
45 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden