Turnster Visser bij EK voorlopig op eerste plek in meerkamp
MÜNCHEN (ANP) - Naomi Visser heeft op de EK turnen in de meerkamp voorlopig de beste score neergezet in de eerste van in totaal vier subdivisies. De 20-jarige Visser kwam in München in de meerkamp tot een totaalscore van 53,265 punten. Daarmee bleef ze de Duitse turnsters Kim Bui (52,999) en Emma Malewski (52,032) voor. Vera van Pol en Tisha Volleman noteerden respectievelijk de vierde en zesde score.
De meerkampwedstrijd in Duitsland geldt ook direct als finale, wat inhoudt dat de meerkampmedailles vanavond al worden uitgereikt. Er volgen nog drie subdivisies, waarna bekend wordt waar de Nederlandse turnsters eindigen.
De wedstrijd van donderdag geldt tevens als kwalificatie voor de teamfinale van zaterdag, waarvoor de beste acht landen zich plaatsen. Ook kunnen turnsters zich plaatsen voor de toestelfinales (top acht per toestel, maximaal twee per land).
Visser zette in München voorlopig de hoogste scores neer op zowel brug (14,266) en vloer (13,633). Volleman staat met 13,00 voorlopig tweede op vloer.
Nederland, dat naast Visser, Van Pol en Volleman verder bestaat uit Sanna Veerman en Shadé van Oorschot, staat voorlopig tweede in het landenklassement met 155,464 punten. De Duitse turnsters, onder leiding van bondscoach Gerben Wiersma, deden het met 158,730 punten net iets beter.
"Ik ben erg tevreden met de wedstrijd", zei Visser na afloop. "Omdat we in de eerste subdivisie turnden, is het lastig om te zeggen waar deze score mij en ons gaat brengen. Er komen nog ontzettend veel turnsters in actie. Maar ik denk dat ik een goede uitgangspositie heb."
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
13 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden