Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Veerman mist nipt brugmedaille bij EK, Visser laatste

Turnster Veerman mist nipt brugmedaille bij EK, Visser laatste

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.

De Duitse Helen Kevric pakte met 14,500 punten het goud. Elisa Iorio uit Italië greep met 14,333 punten het zilver, terwijl haar landgenote Giulia Perotti het brons pakte (14,233).

"Dit is heel zuur", zei Veerman achteraf. "Shit hé, ik was zó dichtbij. Ik ben er echt vol voor gegaan en ben qua uitvoering ook heel tevreden. Wat dat betreft heb ik ook wel een beetje gemengde gevoelens. Een bronzen plak had mooi geweest, maar helaas mocht het net niet zo zijn."

'Net niet genoeg

Veerman kwam als laatste turnster in actie in de finale en wist daardoor precies wat ze nodig had voor een medaille. "Toen ik mijn afsprong landde, dacht ik al: het is óf nét wel óf nét niet genoeg. Helaas viel het de verkeerde kant op."

Naomi Visser, die de brugfinale in Zagreb opende, kwam twee keer ten val. Daardoor kwam de Papendrechtse niet verder dan 11,266 punten en de achtste en laatste plek.

Visser liep donderdag nipt een medaille in de meerkamp mis. Met 53,299 punten eindigde Visser als vierde op de geschoonde lijst met maximaal twee turnsters per land. Veerman en Visser komen zondag nog met teamgenotes Sanne Wevers, Floor Slooff en Vera Ubbink in actie in de teamfinale.

Meer uit Sport

Hockeysters beginnen WK met zege op Chili

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.

20 minuten geleden
Oosterwegel en Dokter strijden om EK-medaille op zevenkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.

3 uur geleden
Hondema als zevende naar finale verspringen op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.

3 uur geleden
Sprinters met Afrifa naar finale 4x100 meter op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben zich op de EK atletiek in Birmingham met overtuiging geplaatst voor de finale. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa snelden in hun serie naar de tweede plaats in een tijd van 38,82 seconden. Groot-Brittannië was sneller: 38,29. De eerste drie in de heat plaatsten zich voor de finale op zaterdagavond.

3 uur geleden
Drie halve finaleplaatsen voor Nederlanders op EK zwemmen

SAINT-DENIS (ANP) - Drie Nederlandse zwemmers hebben zich zaterdagochtend op de EK zwemmen in Parijs geplaatst voor halve finales die zaterdagavond plaatsvinden.

5 uur geleden
Ronde van Portugal gaat versoberd verder na dodelijk incident

PAREDES (ANP) - De Ronde van Portugal gaat een dag na het incident dat aan de Britse wielrenner Finlay Tarling (19) het leven kostte verder. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd zaterdag bekendgemaakt. Tarling overleed vrijdag na een frontale aanrijding met een voertuig dat niet verbonden was aan de wedstrijd. Hij was de jongere broer van wielrenner Joshua Tarling.

6 uur geleden
Van Klinken 'gigantisch' trots op weer twee EK-medailles

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.

16 uur geleden