Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Van Pol wint NK-meerkamptitel en eerste kwalificatie OS

Turnster Van Pol wint NK-meerkamptitel en eerste kwalificatie OS

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Vera van Pol heeft bij de NK in Ahoy de meerkamptitel gewonnen. Een stabiele meerkamp bracht haar naar 53,625 punten. Daarmee bleef ze Naomi Visser (53,517) nipt voor. Lieke Wevers werd, ondanks een grote fout op vloer, derde (51,709). Van Pol zet met haar zege een belangrijke stap op weg naar de Olympische Spelen. Voor de vrouwen gold de NK als eerste kwalificatie voor een plek in de ploeg voor Parijs.

Voor Van Pol is het haar vierde Nederlandse meerkamptitel. Eerder was ze al de beste in 2013, 2015 en 2018. "Ik ben heel tevreden", zei Van Pol. "Ik wilde de lijn van de EK doortrekken en dat is heel goed gelukt. Het ging eigenlijk wel lekker tot vorige week. Toen had ik een hele emotionele week omdat mijn oma overleed. Deze titel is dus voor oma", zei Van Pol met betraande ogen. "De emoties gingen de hele week van de ene naar de andere kant. Ze was onze lievelingsoma. Tegelijkertijd weet je ook dat die kwalificaties eraan komen. Je emoties schommelen. Dat is heel heftig. Ik ben blij dat ik het vandaag heb kunnen laten zien."

Sanna Veerman eindigde met 51,625 punten als vierde in de meerkamp. Veerman zette met 14,533 de hoogste dagscore neer aan het toestel brug. Sanne Wevers kwam alleen in actie op brug en balk. Op balk was ze met 14,100 punten verreweg de beste. Aan brug kwam ze door een fout niet verder dan 13,100 punten.

Val

Tisha Volleman kwam door een val en wiebels op balk niet verder dan plek zes in het klassement (50,050).

Elze Geurts viel al vroeg in de wedstrijd geblesseerd uit. Na twee series op haar eerste toestel, vloer, greep ze naar haar hamstring en staakte ze haar oefening. Na overleg met de fysio en haar coaches besloot ze niet meer in actie te komen op de overige drie toestellen.

Kwalificatie

Eythora Thorsdottir moest donderdag al een streep door haar olympische droom zetten. Thorsdottir brak bij de podiumtraining haar voet op vier plekken bij een ongelukkige afsprong van het toestel balk.

De vrouwen turnen op 6 juli nog een tweede kwalificatie voor Parijs. Daarna maakt bondscoach Jeroen Jacobs zijn vijfkoppige team bekend.

Meer uit Sport

Pogacar wint zijn derde Ronde van Vlaanderen, Van der Poel tweede

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.

34 minuten geleden
Wielrenners die in Ronde van Vlaanderen door rood reden vervolgd

OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.

2 uur geleden
Golfer McIlroy aast op 'zeldzame' titelprolongatie in Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."

2 uur geleden
Wiebes niet gewend aan favorietenrol voor de Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.

3 uur geleden
Van der Poel tipt Pogacar: hopen op uitzonderlijke dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.

6 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

23 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

1 dag geleden