Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Van Pol wint NK-meerkamptitel en eerste kwalificatie OS

Turnster Van Pol wint NK-meerkamptitel en eerste kwalificatie OS

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Vera van Pol heeft bij de NK in Ahoy de meerkamptitel gewonnen. Een stabiele meerkamp bracht haar naar 53,625 punten. Daarmee bleef ze Naomi Visser (53,517) nipt voor. Lieke Wevers werd, ondanks een grote fout op vloer, derde (51,709). Van Pol zet met haar zege een belangrijke stap op weg naar de Olympische Spelen. Voor de vrouwen gold de NK als eerste kwalificatie voor een plek in de ploeg voor Parijs.

Voor Van Pol is het haar vierde Nederlandse meerkamptitel. Eerder was ze al de beste in 2013, 2015 en 2018. "Ik ben heel tevreden", zei Van Pol. "Ik wilde de lijn van de EK doortrekken en dat is heel goed gelukt. Het ging eigenlijk wel lekker tot vorige week. Toen had ik een hele emotionele week omdat mijn oma overleed. Deze titel is dus voor oma", zei Van Pol met betraande ogen. "De emoties gingen de hele week van de ene naar de andere kant. Ze was onze lievelingsoma. Tegelijkertijd weet je ook dat die kwalificaties eraan komen. Je emoties schommelen. Dat is heel heftig. Ik ben blij dat ik het vandaag heb kunnen laten zien."

Sanna Veerman eindigde met 51,625 punten als vierde in de meerkamp. Veerman zette met 14,533 de hoogste dagscore neer aan het toestel brug. Sanne Wevers kwam alleen in actie op brug en balk. Op balk was ze met 14,100 punten verreweg de beste. Aan brug kwam ze door een fout niet verder dan 13,100 punten.

Val

Tisha Volleman kwam door een val en wiebels op balk niet verder dan plek zes in het klassement (50,050).

Elze Geurts viel al vroeg in de wedstrijd geblesseerd uit. Na twee series op haar eerste toestel, vloer, greep ze naar haar hamstring en staakte ze haar oefening. Na overleg met de fysio en haar coaches besloot ze niet meer in actie te komen op de overige drie toestellen.

Kwalificatie

Eythora Thorsdottir moest donderdag al een streep door haar olympische droom zetten. Thorsdottir brak bij de podiumtraining haar voet op vier plekken bij een ongelukkige afsprong van het toestel balk.

De vrouwen turnen op 6 juli nog een tweede kwalificatie voor Parijs. Daarna maakt bondscoach Jeroen Jacobs zijn vijfkoppige team bekend.

Meer uit Sport

Bol en McLaughlin-Levrone strijden om mondiale titel beste atlete

MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.

12 uur geleden
Titelverdedigster Gauff boekt eerste zege tijdens WTA Finals

RIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.

17 uur geleden
Oud-Formule 1-baas Ecclestone: Verstappen wordt wereldkampioen

BERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.

22 uur geleden
Onderzoek: meerderheid Duitsers voor komst Olympische Spelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.

23 uur geleden
Boksgevecht Paul afgelast om aanklacht tegen tegenstander Davis

MIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.

1 dag geleden
Verstappen herdenkt met Braziliaanse helm 'emotionele zege'

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.

1 dag geleden
Rybakina verslaat Swiatek bij WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.

1 dag geleden