Turnster Van Pol wint in Rotterdam tweede WK-kwalificatie
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Vera van Pol heeft in Rotterdam de tweede WK-kwalificatie gewonnen. De 27-jarige Van Pol kwam na een foutloze meerkamp tot een totaal van 53,766 punten. Daarmee bleef ze Naomi Visser, die vorige week de eerste kwalificatie won, voor. Visser kwam tot 53,367 punten en behaalde haar hoogste scores op balk (13,767) en vloer (13,667).
Sanna Veerman, die met 14,033 de beste turnster was aan brug, eindigde met 52,333 punten op de derde plaats in de meerkamp. Elze Geurts, die vorige week op de vierde plek eindigde, staakte na twee toestellen (sprong en brug) de strijd vanwege ziekte.
Winnares Van Pol maakte deze zomer nog deel uit van de vierkoppige olympische selectie in Tokio. De andere drie turnsters op de Spelen, Eythora Thorsdottir, Sanne en Lieke Wevers, hebben een pauze ingelast na de Spelen.
Maandag wordt de WK-selectie bekendgemaakt. Vier turnsters mogen afreizen naar het WK, dat van 18 tot en met 24 oktober plaatsvindt in het Japanse Kitakyushu.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
13 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
21 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden