Turnster Van Pol schakelt van 'vakantiemodus' naar EK
ANTALYA (ANP) - Voor turnster Vera van Pol was de weg naar de EK turnen in het Turkse Antalya er eentje van schakelen op het laatste moment. De 29-jarige Limburgse was oorspronkelijk reserve voor het titeltoernooi, maar werd door een ziekmelding van Tisha Volleman alsnog opgeroepen.
"Eigenlijk zou ik deze week met mijn ouders op vakantie gaan naar Antalya", lachte Van Pol na de podiumtraining. "Vrijdagavond zat ik in de trein op weg naar mijn ouders in Limburg toen ik een belletje van bondscoach Jeroen Jacobs kreeg dat ik tóch naar de EK mocht."
De 'vakantiemodus' ging uit en veranderde in veel regelen. "Ik had mijn vakantiespullen natuurlijk in mijn koffer, dus ik heb mijn vriend gebeld en gevraagd of hij mijn koffer met turnspullen wilde inpakken. Zodoende is alles op tijd goedgekomen en sta ik hier."
Klaar staan
Ondanks de last-minute wijziging is ze er klaar voor. "Ik was als reserve bij de laatste trainingsstage voor de EK en de trainingen zitten in mijn lichaam. Als ik moest invallen was ik er sowieso klaar voor. Dat is nu niet anders. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik hier nu met een ander gevoel sta."
"Als je er als reserve in komt dan is alles eigenlijk mooi meegenomen. Je voelt daardoor wat minder druk. Ik kan ontspannener turnen en dan gaat het vaak beter", zegt ze.
Teamresultaat
Haar pijlen zijn in eerste instantie vooral gericht op het teamresultaat. Met Oranje wil ze bij de top-13 landenteams eindigen om zodoende een teamticket voor de WK af te dwingen. "Eerst wil ik het met het team goed doen, dan zien we daarna wel wat er individueel uitkomt."
Dat Van Pol nu alsnog is opgenomen in de selectie betekent ook dat ze weer in één ploeg zit met Sanne Wevers, die afgelopen juni nog uit de Nederlandse selectie stapte vanwege een conflict met Van Pol. De Oranje-turnster zou in een interview met dagblad De Limburger teveel hebben gezegd over de inhoud van een vertrouwelijk gesprek, waarna Wevers aangaf zich niet meer veilig te voelen in de nationale selectie. Volgens beide turnsters is dat conflict inmiddels bijgelegd.
Automatisme
"Natuurlijk is er veel gebeurd", zegt Van Pol. "We hebben voor de EK-kwalificaties een gesprek gehad en onze verwachtingen naar elkaar uitgesproken. Natuurlijk moet datgene wat gebeurd is slijten en dat is nog even wennen. Maar eigenlijk gaat het binnen de ploeg allemaal weer heel natuurlijk en automatisch. Ik heb vooral heel veel zin in het toernooi."
De Nederlandse vrouwenploeg komt woensdag in actie bij de EK.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud gewonnen op de 500 meter. Hij bleef de Canadees Maxime Laoun en de Turk Furkan Akar voor.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen is er in Austin niet in geslaagd voor de derde keer op rij poleposition te veroveren in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten alleen zijn meerdere erkennen in WK-leider Kimi Antonelli en veroverde de tweede startpositie. Verstappens teamgenoot Isack Hadjar en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari vormen de tweede startrij.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Titelverdediger Gian van Veen is al vroeg uitgeschakeld op het EK darts in Dortmund. In de achtste finales was de Engelsman Luke Woodhouse te sterk: 6-10. Vorig jaar pakte Van Veen op het EK zijn eerste hoofdprijs door de Engelsman Luke Humphries te verslaan in de finale.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kwam op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) tot een snelste ronde van 1.35,061. De Brit Lewis Hamilton was in zijn Ferrari een kleine twee tienden van een seconde sneller dan de 29-jarige Nederlander van Red Bull, die regelmatig zijn onvrede uitte over zijn auto.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zaterdag voor de tweede keer dit jaar de finale van een ATP-toernooi bereikt. In de halve finale van het European Open in Brussel was de Nederlander in drie sets te sterk voor de Argentijnse nummer 21 van de wereld Francisco Cerúndolo: 2-6 6-3 7-6 (4). In de finale staat Griekspoor zondag tegenover de winnaar van het duel tussen de Fransman Arthur Fils en de Duitser Jan-Lennard Struff.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.
14 uur geleden