Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Van Pol schakelt van 'vakantiemodus' naar EK

Turnster Van Pol schakelt van 'vakantiemodus' naar EK

ANTALYA (ANP) - Voor turnster Vera van Pol was de weg naar de EK turnen in het Turkse Antalya er eentje van schakelen op het laatste moment. De 29-jarige Limburgse was oorspronkelijk reserve voor het titeltoernooi, maar werd door een ziekmelding van Tisha Volleman alsnog opgeroepen.

"Eigenlijk zou ik deze week met mijn ouders op vakantie gaan naar Antalya", lachte Van Pol na de podiumtraining. "Vrijdagavond zat ik in de trein op weg naar mijn ouders in Limburg toen ik een belletje van bondscoach Jeroen Jacobs kreeg dat ik tóch naar de EK mocht."

De 'vakantiemodus' ging uit en veranderde in veel regelen. "Ik had mijn vakantiespullen natuurlijk in mijn koffer, dus ik heb mijn vriend gebeld en gevraagd of hij mijn koffer met turnspullen wilde inpakken. Zodoende is alles op tijd goedgekomen en sta ik hier."

Klaar staan

Ondanks de last-minute wijziging is ze er klaar voor. "Ik was als reserve bij de laatste trainingsstage voor de EK en de trainingen zitten in mijn lichaam. Als ik moest invallen was ik er sowieso klaar voor. Dat is nu niet anders. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik hier nu met een ander gevoel sta."

"Als je er als reserve in komt dan is alles eigenlijk mooi meegenomen. Je voelt daardoor wat minder druk. Ik kan ontspannener turnen en dan gaat het vaak beter", zegt ze.

Teamresultaat

Haar pijlen zijn in eerste instantie vooral gericht op het teamresultaat. Met Oranje wil ze bij de top-13 landenteams eindigen om zodoende een teamticket voor de WK af te dwingen. "Eerst wil ik het met het team goed doen, dan zien we daarna wel wat er individueel uitkomt."

Dat Van Pol nu alsnog is opgenomen in de selectie betekent ook dat ze weer in één ploeg zit met Sanne Wevers, die afgelopen juni nog uit de Nederlandse selectie stapte vanwege een conflict met Van Pol. De Oranje-turnster zou in een interview met dagblad De Limburger teveel hebben gezegd over de inhoud van een vertrouwelijk gesprek, waarna Wevers aangaf zich niet meer veilig te voelen in de nationale selectie. Volgens beide turnsters is dat conflict inmiddels bijgelegd.

Automatisme

"Natuurlijk is er veel gebeurd", zegt Van Pol. "We hebben voor de EK-kwalificaties een gesprek gehad en onze verwachtingen naar elkaar uitgesproken. Natuurlijk moet datgene wat gebeurd is slijten en dat is nog even wennen. Maar eigenlijk gaat het binnen de ploeg allemaal weer heel natuurlijk en automatisch. Ik heb vooral heel veel zin in het toernooi."

De Nederlandse vrouwenploeg komt woensdag in actie bij de EK.

Meer uit Sport

Hockeyers benaderden duel met Engeland als echte kwartfinale

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.

2 uur geleden
Hockeyers naar halve finale op WK na gelijkspel tegen Engeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.

4 uur geleden
Roeiers probleemloos door op eerste dag WK in Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.

6 uur geleden
Peloton in Vuelta stopt vanwege noodweer in derde etappe

FONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.

6 uur geleden
Oud-wereldkampioen snooker Dott (49) schuldig aan kindermisbruik

GLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.

7 uur geleden
Hockeyers Argentinië houden na zege op India kans op halve finale

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.

7 uur geleden
Franse tennisser Fils wint in Cincinnati eerste masterstoernooi

CINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.

16 uur geleden