Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Van Pol schakelt van 'vakantiemodus' naar EK

Turnster Van Pol schakelt van 'vakantiemodus' naar EK

ANTALYA (ANP) - Voor turnster Vera van Pol was de weg naar de EK turnen in het Turkse Antalya er eentje van schakelen op het laatste moment. De 29-jarige Limburgse was oorspronkelijk reserve voor het titeltoernooi, maar werd door een ziekmelding van Tisha Volleman alsnog opgeroepen.

"Eigenlijk zou ik deze week met mijn ouders op vakantie gaan naar Antalya", lachte Van Pol na de podiumtraining. "Vrijdagavond zat ik in de trein op weg naar mijn ouders in Limburg toen ik een belletje van bondscoach Jeroen Jacobs kreeg dat ik tóch naar de EK mocht."

De 'vakantiemodus' ging uit en veranderde in veel regelen. "Ik had mijn vakantiespullen natuurlijk in mijn koffer, dus ik heb mijn vriend gebeld en gevraagd of hij mijn koffer met turnspullen wilde inpakken. Zodoende is alles op tijd goedgekomen en sta ik hier."

Klaar staan

Ondanks de last-minute wijziging is ze er klaar voor. "Ik was als reserve bij de laatste trainingsstage voor de EK en de trainingen zitten in mijn lichaam. Als ik moest invallen was ik er sowieso klaar voor. Dat is nu niet anders. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik hier nu met een ander gevoel sta."

"Als je er als reserve in komt dan is alles eigenlijk mooi meegenomen. Je voelt daardoor wat minder druk. Ik kan ontspannener turnen en dan gaat het vaak beter", zegt ze.

Teamresultaat

Haar pijlen zijn in eerste instantie vooral gericht op het teamresultaat. Met Oranje wil ze bij de top-13 landenteams eindigen om zodoende een teamticket voor de WK af te dwingen. "Eerst wil ik het met het team goed doen, dan zien we daarna wel wat er individueel uitkomt."

Dat Van Pol nu alsnog is opgenomen in de selectie betekent ook dat ze weer in één ploeg zit met Sanne Wevers, die afgelopen juni nog uit de Nederlandse selectie stapte vanwege een conflict met Van Pol. De Oranje-turnster zou in een interview met dagblad De Limburger teveel hebben gezegd over de inhoud van een vertrouwelijk gesprek, waarna Wevers aangaf zich niet meer veilig te voelen in de nationale selectie. Volgens beide turnsters is dat conflict inmiddels bijgelegd.

Automatisme

"Natuurlijk is er veel gebeurd", zegt Van Pol. "We hebben voor de EK-kwalificaties een gesprek gehad en onze verwachtingen naar elkaar uitgesproken. Natuurlijk moet datgene wat gebeurd is slijten en dat is nog even wennen. Maar eigenlijk gaat het binnen de ploeg allemaal weer heel natuurlijk en automatisch. Ik heb vooral heel veel zin in het toernooi."

De Nederlandse vrouwenploeg komt woensdag in actie bij de EK.

Meer uit Sport

Wereldkampioen Littler wint Premier League Darts na thriller

LONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.

2 uur geleden
Tennisser Shelton strandt in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.

3 uur geleden
Sabalenka naar derde ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.

5 uur geleden
Sinner na uitschakeling op Roland Garros: liep tegen een muur aan

PARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.

7 uur geleden
Fransman Magnier sprint naar derde etappezege in Giro d'Italia

PIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.

8 uur geleden
Wereldkampioen Márquez lijkt op weg naar rentree bij GP Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.

8 uur geleden
Sinner strandt met fysiek ongemak in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.

10 uur geleden