Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Van Pol schakelt van 'vakantiemodus' naar EK

Turnster Van Pol schakelt van 'vakantiemodus' naar EK

ANTALYA (ANP) - Voor turnster Vera van Pol was de weg naar de EK turnen in het Turkse Antalya er eentje van schakelen op het laatste moment. De 29-jarige Limburgse was oorspronkelijk reserve voor het titeltoernooi, maar werd door een ziekmelding van Tisha Volleman alsnog opgeroepen.

"Eigenlijk zou ik deze week met mijn ouders op vakantie gaan naar Antalya", lachte Van Pol na de podiumtraining. "Vrijdagavond zat ik in de trein op weg naar mijn ouders in Limburg toen ik een belletje van bondscoach Jeroen Jacobs kreeg dat ik tóch naar de EK mocht."

De 'vakantiemodus' ging uit en veranderde in veel regelen. "Ik had mijn vakantiespullen natuurlijk in mijn koffer, dus ik heb mijn vriend gebeld en gevraagd of hij mijn koffer met turnspullen wilde inpakken. Zodoende is alles op tijd goedgekomen en sta ik hier."

Klaar staan

Ondanks de last-minute wijziging is ze er klaar voor. "Ik was als reserve bij de laatste trainingsstage voor de EK en de trainingen zitten in mijn lichaam. Als ik moest invallen was ik er sowieso klaar voor. Dat is nu niet anders. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik hier nu met een ander gevoel sta."

"Als je er als reserve in komt dan is alles eigenlijk mooi meegenomen. Je voelt daardoor wat minder druk. Ik kan ontspannener turnen en dan gaat het vaak beter", zegt ze.

Teamresultaat

Haar pijlen zijn in eerste instantie vooral gericht op het teamresultaat. Met Oranje wil ze bij de top-13 landenteams eindigen om zodoende een teamticket voor de WK af te dwingen. "Eerst wil ik het met het team goed doen, dan zien we daarna wel wat er individueel uitkomt."

Dat Van Pol nu alsnog is opgenomen in de selectie betekent ook dat ze weer in één ploeg zit met Sanne Wevers, die afgelopen juni nog uit de Nederlandse selectie stapte vanwege een conflict met Van Pol. De Oranje-turnster zou in een interview met dagblad De Limburger teveel hebben gezegd over de inhoud van een vertrouwelijk gesprek, waarna Wevers aangaf zich niet meer veilig te voelen in de nationale selectie. Volgens beide turnsters is dat conflict inmiddels bijgelegd.

Automatisme

"Natuurlijk is er veel gebeurd", zegt Van Pol. "We hebben voor de EK-kwalificaties een gesprek gehad en onze verwachtingen naar elkaar uitgesproken. Natuurlijk moet datgene wat gebeurd is slijten en dat is nog even wennen. Maar eigenlijk gaat het binnen de ploeg allemaal weer heel natuurlijk en automatisch. Ik heb vooral heel veel zin in het toernooi."

De Nederlandse vrouwenploeg komt woensdag in actie bij de EK.

Meer uit Sport

Evenepoel heeft gemengde gevoelens na tweede plek in Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.

18 minuten geleden
Pedersen wint puntenklassement Tour dankzij aanvallen in Alpen

ALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.

20 minuten geleden
Arensman gehavend na laatste bergetappe Tour naar Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.

1 uur geleden
Wielrenner Carapaz heeft 'Tour om van te dromen'

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.

1 uur geleden
Verstappen 'helemaal klaar' na mislukte kwalificatie in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is er even "helemaal klaar mee" na de kwalificatie van de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen kwam in de kwalificatie op de Hungaroring niet verder dan de zesde tijd en sprak van een auto die "totaal onbestuurbaar" is.

1 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie voor Grote Prijs van Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start zondag als zesde bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de poleposition laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappen was 0,518 seconde langzamer.

1 uur geleden
Turnster Sanne Wevers (34) denkt dat WK 'laatste kunstje' wordt

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) verwacht dat de wereldkampioenschappen in Rotterdam in oktober dit jaar het slotstuk van haar loopbaan zullen worden.

1 uur geleden