Turnster Thorsdottir wint eerste WK-kwalificatie
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir heeft in Rotterdam de eerste kwalificatiewedstrijd voor de WK turnen gewonnen. Thorsdottir kwam na een sterke meerkamp tot 53,933 punten en voldeed daarmee tevens aan de gestelde WK-richtscore van 52,500. Ook op de onderdelen balk (13,633) en vloer (13,833) voldeed ze aan de richtscores die vast waren gesteld op 13,500 en 13,400.
Thorsdottir turnde in Rotterdam voor het eerst sinds de Olympische Spelen van Tokio weer een volledige meerkamp. De 24-jarige turnster besloot begin dit jaar na een lange pauze om haar loopbaan voort te zetten en maakte haar comeback tijdens de NK in juni. Dat deed ze destijds op balk en vloer.
Nederlands meerkampkampioene Naomi Visser eindigde met 52,083 punten op de tweede plaats in de meerkamp. Visser werd in Rotterdam voor het eerst sinds de zomer van 2021 begeleid door Vincent Wevers. De 21-jarige turnster verkaste na de EK van Topsport Noord naar de Top Turnacademie Achterhoek, waar Wevers een nieuwe ploeg startte. Wevers werd begin mei vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag door het Instituut Sportrechtspraak (ISR), maar zowel de turnbond als de aanklager van het ISR ging tegen die uitspraak in beroep. De juridische zaak loopt daarom nog door. Wevers mag Visser daarom alleen op nationale toernooien begeleiden.
EK-gangers Sanna Veerman en Shade van Oorschot eindigden respectievelijk als derde (51,033) en vierde (48,417). Veerman zette met 14,033 punten de hoogste dagscore neer aan brug. Tisha Volleman kwam door een blessure in actie op drie toestellen.
De drie meerkampsters met het beste gemiddelde resultaat uit de twee wedstrijden verdienen volgens de kwalificatieprocedure direct een ticket voor de WK. De andere posities worden ingevuld op basis van aanwijsplekken. Er mogen vijf turnsters en een reserve naar de WK. Op 15 oktober vindt de tweede kwalificatiewedstrijd plaats.
De WK turnen zijn van 29 oktober tot en met 6 november in het Britse Liverpool. Doelstelling van de Nederlandse turnsters is het behalen van een plek bij de beste twaalf landenteams.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
20 uur geleden