Turnster Thorsdottir betreurt besluit KNGU
POORTUGAAL (ANP) - Eythora Thorsdottir vreest dat ze zich door de maatregelen van de gymnastiekbond KNGU niet optimaal kan voorbereiden op de Olympische Spelen. De turnbond zette woensdag het topsportprogramma voor de vrouwen stil na tal van meldingen over geestelijke en fysieke mishandeling door de jaren heen door trainers. Ook Thorsdottirs trainer Patrick Kiens werd daarbij genoemd. "Wij vinden het jammer dat wij het slachtoffer zijn van dit besluit", zei de turnster uit Poortugaal bij de NOS.
De KNGU schorste bondscoach Gerben Wiersma en bondstrainer Vincent Wevers (Heerenveen) over wie ook verklaringen waren afgelegd. De coaches van de verenigingen waar ook Oranje-turnsters actief zijn, krijgen bezoek van technisch directeur Mark Meijer. Het is de bedoeling dat ook zijn hun functie niet kunnen uitoefenen zo lang het onderzoek naar wangedrag loopt. "Natuurlijk, er moet erkenning zijn voor de zaken van vroeger", vindt ook Thorsdottir, die traint bij PAX. "Het moest aan het daglicht komen. Dat was niet goed en is ook niet goed te praten. Het zou ons alleen niet moeten raken. Het had anders gekund. Er had ook een plan moeten klaarliggen."
"Ik hoop ook niet dat de slachtoffers willen dat wij de dupe worden", vervolgt ze. "We hebben hetzelfde belang: een veilig topsportklimaat. Maar je wilt in een olympisch jaar alles ideaal hebben. Buiten het feit dat er veel kan gebeuren, zoals blessures, wil je dat alles om het turnen top is geregeld. Dat zag er eerst ook zo uit, tot dit werd besloten. Nu moeten we afwachten wat de individuele gevolgen zijn."
Meer uit Sport
ZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
12 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
18 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
18 uur geleden