Turnster Thorsdottir betreurt besluit KNGU
POORTUGAAL (ANP) - Eythora Thorsdottir vreest dat ze zich door de maatregelen van de gymnastiekbond KNGU niet optimaal kan voorbereiden op de Olympische Spelen. De turnbond zette woensdag het topsportprogramma voor de vrouwen stil na tal van meldingen over geestelijke en fysieke mishandeling door de jaren heen door trainers. Ook Thorsdottirs trainer Patrick Kiens werd daarbij genoemd. "Wij vinden het jammer dat wij het slachtoffer zijn van dit besluit", zei de turnster uit Poortugaal bij de NOS.
De KNGU schorste bondscoach Gerben Wiersma en bondstrainer Vincent Wevers (Heerenveen) over wie ook verklaringen waren afgelegd. De coaches van de verenigingen waar ook Oranje-turnsters actief zijn, krijgen bezoek van technisch directeur Mark Meijer. Het is de bedoeling dat ook zijn hun functie niet kunnen uitoefenen zo lang het onderzoek naar wangedrag loopt. "Natuurlijk, er moet erkenning zijn voor de zaken van vroeger", vindt ook Thorsdottir, die traint bij PAX. "Het moest aan het daglicht komen. Dat was niet goed en is ook niet goed te praten. Het zou ons alleen niet moeten raken. Het had anders gekund. Er had ook een plan moeten klaarliggen."
"Ik hoop ook niet dat de slachtoffers willen dat wij de dupe worden", vervolgt ze. "We hebben hetzelfde belang: een veilig topsportklimaat. Maar je wilt in een olympisch jaar alles ideaal hebben. Buiten het feit dat er veel kan gebeuren, zoals blessures, wil je dat alles om het turnen top is geregeld. Dat zag er eerst ook zo uit, tot dit werd besloten. Nu moeten we afwachten wat de individuele gevolgen zijn."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
9 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
14 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
16 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden