Turnster Thorsdottir betreurt besluit KNGU
POORTUGAAL (ANP) - Eythora Thorsdottir vreest dat ze zich door de maatregelen van de gymnastiekbond KNGU niet optimaal kan voorbereiden op de Olympische Spelen. De turnbond zette woensdag het topsportprogramma voor de vrouwen stil na tal van meldingen over geestelijke en fysieke mishandeling door de jaren heen door trainers. Ook Thorsdottirs trainer Patrick Kiens werd daarbij genoemd. "Wij vinden het jammer dat wij het slachtoffer zijn van dit besluit", zei de turnster uit Poortugaal bij de NOS.
De KNGU schorste bondscoach Gerben Wiersma en bondstrainer Vincent Wevers (Heerenveen) over wie ook verklaringen waren afgelegd. De coaches van de verenigingen waar ook Oranje-turnsters actief zijn, krijgen bezoek van technisch directeur Mark Meijer. Het is de bedoeling dat ook zijn hun functie niet kunnen uitoefenen zo lang het onderzoek naar wangedrag loopt. "Natuurlijk, er moet erkenning zijn voor de zaken van vroeger", vindt ook Thorsdottir, die traint bij PAX. "Het moest aan het daglicht komen. Dat was niet goed en is ook niet goed te praten. Het zou ons alleen niet moeten raken. Het had anders gekund. Er had ook een plan moeten klaarliggen."
"Ik hoop ook niet dat de slachtoffers willen dat wij de dupe worden", vervolgt ze. "We hebben hetzelfde belang: een veilig topsportklimaat. Maar je wilt in een olympisch jaar alles ideaal hebben. Buiten het feit dat er veel kan gebeuren, zoals blessures, wil je dat alles om het turnen top is geregeld. Dat zag er eerst ook zo uit, tot dit werd besloten. Nu moeten we afwachten wat de individuele gevolgen zijn."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
8 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
13 uur geledenMADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden