Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Sanne Wevers: moedig besluit

Turnster Sanne Wevers: moedig besluit

HEERENVEEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers noemt het besluit van het Internationaal Olympisch Comité vanwege de coronacrisis de Spelen uit te stellen moedig. De winnares van olympisch goud op de balk bij de Spelen van Rio 2016 wil nu het liefst zo snel mogelijk schakelen. "Kijken hoe dit in mijn voordeel kan uitpakken om er volgend jaar op mijn best te staan."

"Ik ben dankbaar voor de moed en kracht die nodig is geweest om dit besluit te nemen", roemt Wevers de hoogste sportbazen. "Het is heel bijzonder dat dit gebeurt, een historische beslissing en de juiste ook in deze situatie."

Sinds afgelopen week had ze thuis in Heerenveen zelfs een balk in de kamer staan, geregeld door Janssen-Fritsen, fabrikant van onder meer turntoestellen. "Die mag ook blijven zo lang we niet de hal in kunnen. Kan ik in ieder geval de basisdingetjes doen. We hopen dat we weer zo snel mogelijk echt kunnen trainen."

Natuurlijk was het niet ideaal, trainen in de huiskamer. "Ook daarom is het wel een opluchting. We zaten niet in een situatie dat je de voorbereiding kunt doen die nodig is. Als turnster loop je, meer dan in veel andere sporten, snel een achterstand op. Eventueel pas vanaf 1 juni weer volledig kunnen trainen, dat was eigenlijk niet te doen."

Nee, aan stoppen denkt de 28-jarige Wevers niet. "Al wist ik wel dat dit mijn laatste Spelen zouden worden. Nog eens vier jaar naar Parijs toewerken, dat was niet het plan. Ik voel nu zeker niet: nou moet ik nog een jaar. We gaan nu gewoon snel bekijken hoe we ons het beste kunnen voorbereiden op de Spelen volgend jaar."

Meer uit Sport

Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

4 uur geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

4 uur geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

7 uur geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

8 uur geleden
Tour de France kent in 2027 ontknoping in Pyreneeën

PARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.

8 uur geleden
Tour de France Femmes eindigt komend jaar op Puy de Dôme

PARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.

9 uur geleden