
Turnster Sanne Wevers: moedig besluit
HEERENVEEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers noemt het besluit van het Internationaal Olympisch Comité vanwege de coronacrisis de Spelen uit te stellen moedig. De winnares van olympisch goud op de balk bij de Spelen van Rio 2016 wil nu het liefst zo snel mogelijk schakelen. "Kijken hoe dit in mijn voordeel kan uitpakken om er volgend jaar op mijn best te staan."
"Ik ben dankbaar voor de moed en kracht die nodig is geweest om dit besluit te nemen", roemt Wevers de hoogste sportbazen. "Het is heel bijzonder dat dit gebeurt, een historische beslissing en de juiste ook in deze situatie."
Sinds afgelopen week had ze thuis in Heerenveen zelfs een balk in de kamer staan, geregeld door Janssen-Fritsen, fabrikant van onder meer turntoestellen. "Die mag ook blijven zo lang we niet de hal in kunnen. Kan ik in ieder geval de basisdingetjes doen. We hopen dat we weer zo snel mogelijk echt kunnen trainen."
Natuurlijk was het niet ideaal, trainen in de huiskamer. "Ook daarom is het wel een opluchting. We zaten niet in een situatie dat je de voorbereiding kunt doen die nodig is. Als turnster loop je, meer dan in veel andere sporten, snel een achterstand op. Eventueel pas vanaf 1 juni weer volledig kunnen trainen, dat was eigenlijk niet te doen."
Nee, aan stoppen denkt de 28-jarige Wevers niet. "Al wist ik wel dat dit mijn laatste Spelen zouden worden. Nog eens vier jaar naar Parijs toewerken, dat was niet het plan. Ik voel nu zeker niet: nou moet ik nog een jaar. We gaan nu gewoon snel bekijken hoe we ons het beste kunnen voorbereiden op de Spelen volgend jaar."
Meer uit Sport
BLED (ANP) - De Nederlandse vrouwen in de twee zonder hebben bij de Europese kampioenschappen roeien in het Sloveense Bled genoegen moeten nemen met zilver. Ymkje Clevering en Veronique Meester eindigden achter Roemenië dat de Europese titel prolongeerde. Spanje behaalde het brons.
20 minuten geledenMIAMI (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben in de finale van de Eastern Conference in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA een beslissend zevende duel afgedwongen. De Celtics wonnen met 104-103 bij Miami Heat en maken daardoor nog altijd kans om de NBA-finale te halen.
2 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie in tweede alinea
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Badr Hari maakt in september zijn rentree als kickbokser. De 38-jarige Amsterdammer doet op 9 september mee aan Glory 88 in Parijs, meldt de organisatie zaterdag. Hari neemt het dan op tegen de 42-jarige Engelsman James McSweeney.
14 uur geledenMONTE LUSSARI (ANP) - Geraint Thomas noemde de zege van Primoz Roglic in de klimtijdrit, waarmee de Sloveen ook de roze leiderstrui veroverde, verdiend. De Welshman van Ineos Grenadiers gaf 40 seconden toe op de kopman van Jumbo-Visma en raakte met nog een dag te gaan in de Giro d'Italia de leiding kwijt. "Om eerlijk te zijn, Primoz verdient het. Hij had ook nog mechanische pech en was nog steeds 40 seconden sneller. Chapeau voor hem", zei Thomas bij Eurosport.
16 uur geledenOORDEGEM (ANP) - Atlete Femke Bol heeft in een tijd van 53,12 de 400 horden gewonnen bij wedstrijden in het Belgische Oordegem. Het was haar eerste wedstrijd van het seizoen én meteen de beste prestatie van het jaar.
16 uur geledenMONTE LUSSARI (ANP) - Ploegleider Addy Engels van Jumbo-Visma was vol lof over de wijze waarop zijn kopman Primoz Roglic zich herpakte nadat zijn ketting van de fiets was gelopen in de klimtijdrit naar Monte Lussari. "Hij bleef heel gefocust en reed een geweldig slotstuk, waarmee hij de Giro wint", zei de ploegleider bij Eurosport. Roglic was 40 seconden sneller dan zijn Britse concurrent Geraint Thomas en nam de roze leiderstrui over. Met alleen nog de vlakke slotrit in Rome zondag is de eindzege vrijwel zeker binnen.
16 uur geleden