Turnster Sanne Wevers: moedig besluit
HEERENVEEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers noemt het besluit van het Internationaal Olympisch Comité vanwege de coronacrisis de Spelen uit te stellen moedig. De winnares van olympisch goud op de balk bij de Spelen van Rio 2016 wil nu het liefst zo snel mogelijk schakelen. "Kijken hoe dit in mijn voordeel kan uitpakken om er volgend jaar op mijn best te staan."
"Ik ben dankbaar voor de moed en kracht die nodig is geweest om dit besluit te nemen", roemt Wevers de hoogste sportbazen. "Het is heel bijzonder dat dit gebeurt, een historische beslissing en de juiste ook in deze situatie."
Sinds afgelopen week had ze thuis in Heerenveen zelfs een balk in de kamer staan, geregeld door Janssen-Fritsen, fabrikant van onder meer turntoestellen. "Die mag ook blijven zo lang we niet de hal in kunnen. Kan ik in ieder geval de basisdingetjes doen. We hopen dat we weer zo snel mogelijk echt kunnen trainen."
Natuurlijk was het niet ideaal, trainen in de huiskamer. "Ook daarom is het wel een opluchting. We zaten niet in een situatie dat je de voorbereiding kunt doen die nodig is. Als turnster loop je, meer dan in veel andere sporten, snel een achterstand op. Eventueel pas vanaf 1 juni weer volledig kunnen trainen, dat was eigenlijk niet te doen."
Nee, aan stoppen denkt de 28-jarige Wevers niet. "Al wist ik wel dat dit mijn laatste Spelen zouden worden. Nog eens vier jaar naar Parijs toewerken, dat was niet het plan. Ik voel nu zeker niet: nou moet ik nog een jaar. We gaan nu gewoon snel bekijken hoe we ons het beste kunnen voorbereiden op de Spelen volgend jaar."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
9 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
12 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
13 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
17 uur geleden