Turnster Sanne Wevers mikt op deelname aan EK
VARSSEVELD (ANP) - Turnster Sanne Wevers komt volgende week voor het eerst uit in een wedstrijd sinds de Olympische Spelen van Tokio, ruim anderhalf jaar geleden. De olympisch kampioene op balk van de Olympische Spelen van Rio 2016 gaat zich bij kwalificatiewedstrijden, te beginnen in Rotterdam, trachten te kwalificeren voor de Europese titelstrijd in april in Turkije. "Ik dacht dat dit te vroeg zou zijn, maar ik durf het nu aan", zegt ze bij de NOS.
Wevers heeft zich ten doel gesteld volgend jaar deel te nemen aan de Spelen van Parijs. "Dat is het doel waar ik naartoe werk", zei ze ook al eerder. Haar optreden in Tokio viel midden in een tijd waarin haar vader en coach Vincent Wevers werd beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Het was ook de reden dat hij niet mee mocht naar de Spelen, hetgeen zijn dochter de gymnastiekbond KNGU hoogst kwalijk nam. Na de Spelen nam ze een lange pauze om vervolgens met haar vader en enkele andere turnsters een commerciële ploeg te starten die vanuit Varsseveld opereert.
Ze zegt zin te hebben om terug te keren op de wedstrijdvloer. "Mijn uiteindelijke conclusie is dat het nooit de sport is geweest die voor mij moeilijk was. Sport is het mooiste in mijn leven en dat wil ik straks mooi afsluiten. Het heeft enige tijd gekost voor ik de energie voelde. Ik had tijd nodig maar inmiddels heb ik zin om te bouwen richting de allerhoogste doelstellingen. Er is veel gebeurd en ik had afstand nodig om mezelf te herpakken en de vraag te stellen wil ik nog door. Het antwoord is ja."
Vincent Wevers werd intussen ook in hoger beroep vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
9 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
10 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
11 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
12 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
12 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
17 uur geleden