Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Sanne Wevers mikt op deelname aan EK

Turnster Sanne Wevers mikt op deelname aan EK

VARSSEVELD (ANP) - Turnster Sanne Wevers komt volgende week voor het eerst uit in een wedstrijd sinds de Olympische Spelen van Tokio, ruim anderhalf jaar geleden. De olympisch kampioene op balk van de Olympische Spelen van Rio 2016 gaat zich bij kwalificatiewedstrijden, te beginnen in Rotterdam, trachten te kwalificeren voor de Europese titelstrijd in april in Turkije. "Ik dacht dat dit te vroeg zou zijn, maar ik durf het nu aan", zegt ze bij de NOS.

Wevers heeft zich ten doel gesteld volgend jaar deel te nemen aan de Spelen van Parijs. "Dat is het doel waar ik naartoe werk", zei ze ook al eerder. Haar optreden in Tokio viel midden in een tijd waarin haar vader en coach Vincent Wevers werd beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Het was ook de reden dat hij niet mee mocht naar de Spelen, hetgeen zijn dochter de gymnastiekbond KNGU hoogst kwalijk nam. Na de Spelen nam ze een lange pauze om vervolgens met haar vader en enkele andere turnsters een commerciële ploeg te starten die vanuit Varsseveld opereert.

Ze zegt zin te hebben om terug te keren op de wedstrijdvloer. "Mijn uiteindelijke conclusie is dat het nooit de sport is geweest die voor mij moeilijk was. Sport is het mooiste in mijn leven en dat wil ik straks mooi afsluiten. Het heeft enige tijd gekost voor ik de energie voelde. Ik had tijd nodig maar inmiddels heb ik zin om te bouwen richting de allerhoogste doelstellingen. Er is veel gebeurd en ik had afstand nodig om mezelf te herpakken en de vraag te stellen wil ik nog door. Het antwoord is ja."

Vincent Wevers werd intussen ook in hoger beroep vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag.

Meer uit Sport

Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

2 uur geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

4 uur geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

4 uur geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

6 uur geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

7 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

21 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

22 uur geleden