Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Lieke Wevers wint tweede olympische kwalificatie

Turnster Lieke Wevers wint tweede olympische kwalificatie

GENT (ANP) - Turnster Lieke Wevers heeft de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Een stabiele meerkamp bracht haar naar 53,132 punten. Daarmee bleef ze Vera van Pol (51,966) en Naomi Visser (51,366) voor.

Van Pol, die in juni de eerste olympische kwalificatie won, maakte net als Wevers een foutloze ronde langs de vier toestellen. Visser incasseerde op balk een val, maar was op brug met 14,300 punten verreweg de sterkste van de dag.

Floor Slooff eindigde als vierde met 49,832 punten. Sanna Veerman kwam na onder meer een val op vloer niet verder dan de vijfde plek (49,198).

Sanne Wevers

Sanne Wevers kwam alleen in actie op balk en brug. Op balk was ze met 14,066 punten verreweg de sterkste van de dag. Aan brug kwam ze na een val niet verder dan 11,933 punten.

Elze Geurts, die bij de eerste kwalificatie bij het eerste toestel uitviel met een hamstringblessure, kwam alleen in actie op sprong (13,133) en brug. Op dat laatste toestel incasseerde ze een val (10,300).

Eythora Thorsdottir

Eythora Thorsdottir moest eerder deze maand al een streep zetten door haar olympische droom. Thorsdottir brak vlak voor de NK haar voet op vier plekken bij een ongelukkige afsprong van het toestel balk.

Bondscoach Jeroen Jacobs maakt op maandag zijn vijfkoppige selectie voor Parijs bekend. De Nederlandse turnsters plaatsten zich bij de WK van vorig jaar met een team voor de Spelen.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

9 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

12 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

15 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

16 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

18 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

18 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

20 uur geleden