Turnster Lieke Wevers wint tweede olympische kwalificatie
GENT (ANP) - Turnster Lieke Wevers heeft de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Een stabiele meerkamp bracht haar naar 53,132 punten. Daarmee bleef ze Vera van Pol (51,966) en Naomi Visser (51,366) voor.
Van Pol, die in juni de eerste olympische kwalificatie won, maakte net als Wevers een foutloze ronde langs de vier toestellen. Visser incasseerde op balk een val, maar was op brug met 14,300 punten verreweg de sterkste van de dag.
Floor Slooff eindigde als vierde met 49,832 punten. Sanna Veerman kwam na onder meer een val op vloer niet verder dan de vijfde plek (49,198).
Sanne Wevers
Sanne Wevers kwam alleen in actie op balk en brug. Op balk was ze met 14,066 punten verreweg de sterkste van de dag. Aan brug kwam ze na een val niet verder dan 11,933 punten.
Elze Geurts, die bij de eerste kwalificatie bij het eerste toestel uitviel met een hamstringblessure, kwam alleen in actie op sprong (13,133) en brug. Op dat laatste toestel incasseerde ze een val (10,300).
Eythora Thorsdottir
Eythora Thorsdottir moest eerder deze maand al een streep zetten door haar olympische droom. Thorsdottir brak vlak voor de NK haar voet op vier plekken bij een ongelukkige afsprong van het toestel balk.
Bondscoach Jeroen Jacobs maakt op maandag zijn vijfkoppige selectie voor Parijs bekend. De Nederlandse turnsters plaatsten zich bij de WK van vorig jaar met een team voor de Spelen.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
17 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
21 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
1 dag geleden