Turnster Lieke Wevers wint tweede olympische kwalificatie
GENT (ANP) - Turnster Lieke Wevers heeft de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Een stabiele meerkamp bracht haar naar 53,132 punten. Daarmee bleef ze Vera van Pol (51,966) en Naomi Visser (51,366) voor.
Van Pol, die in juni de eerste olympische kwalificatie won, maakte net als Wevers een foutloze ronde langs de vier toestellen. Visser incasseerde op balk een val, maar was op brug met 14,300 punten verreweg de sterkste van de dag.
Floor Slooff eindigde als vierde met 49,832 punten. Sanna Veerman kwam na onder meer een val op vloer niet verder dan de vijfde plek (49,198).
Sanne Wevers
Sanne Wevers kwam alleen in actie op balk en brug. Op balk was ze met 14,066 punten verreweg de sterkste van de dag. Aan brug kwam ze na een val niet verder dan 11,933 punten.
Elze Geurts, die bij de eerste kwalificatie bij het eerste toestel uitviel met een hamstringblessure, kwam alleen in actie op sprong (13,133) en brug. Op dat laatste toestel incasseerde ze een val (10,300).
Eythora Thorsdottir
Eythora Thorsdottir moest eerder deze maand al een streep zetten door haar olympische droom. Thorsdottir brak vlak voor de NK haar voet op vier plekken bij een ongelukkige afsprong van het toestel balk.
Bondscoach Jeroen Jacobs maakt op maandag zijn vijfkoppige selectie voor Parijs bekend. De Nederlandse turnsters plaatsten zich bij de WK van vorig jaar met een team voor de Spelen.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
41 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
4 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
22 uur geleden