Turnster Lieke Wevers wint tweede olympische kwalificatie
GENT (ANP) - Turnster Lieke Wevers heeft de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Een stabiele meerkamp bracht haar naar 53,132 punten. Daarmee bleef ze Vera van Pol (51,966) en Naomi Visser (51,366) voor.
Van Pol, die in juni de eerste olympische kwalificatie won, maakte net als Wevers een foutloze ronde langs de vier toestellen. Visser incasseerde op balk een val, maar was op brug met 14,300 punten verreweg de sterkste van de dag.
Floor Slooff eindigde als vierde met 49,832 punten. Sanna Veerman kwam na onder meer een val op vloer niet verder dan de vijfde plek (49,198).
Sanne Wevers
Sanne Wevers kwam alleen in actie op balk en brug. Op balk was ze met 14,066 punten verreweg de sterkste van de dag. Aan brug kwam ze na een val niet verder dan 11,933 punten.
Elze Geurts, die bij de eerste kwalificatie bij het eerste toestel uitviel met een hamstringblessure, kwam alleen in actie op sprong (13,133) en brug. Op dat laatste toestel incasseerde ze een val (10,300).
Eythora Thorsdottir
Eythora Thorsdottir moest eerder deze maand al een streep zetten door haar olympische droom. Thorsdottir brak vlak voor de NK haar voet op vier plekken bij een ongelukkige afsprong van het toestel balk.
Bondscoach Jeroen Jacobs maakt op maandag zijn vijfkoppige selectie voor Parijs bekend. De Nederlandse turnsters plaatsten zich bij de WK van vorig jaar met een team voor de Spelen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
17 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
20 uur geleden