Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Lieke Wevers noemt rentree bij EK 'uitdagend'

Turnster Lieke Wevers noemt rentree bij EK 'uitdagend'

RIMINI (ANP) - Turnster Lieke Wevers (32) heeft zich bij haar internationale rentree met Oranje geplaatst voor de EK-landenfinale. Wevers, die zich tijdens de kwalificaties in Nederland via de meerkamp plaatste voor de EK, kwam slechts in actie op brug en balk.

"Daar waren verschillende redenen voor", legde ze na de wedstrijd uit. "Die omstandigheden wil ik liever niet helemaal uitleggen. Maar het was een verstandige keuze voor nu. Ik moet het grote plaatje in beeld houden. Ik heb geen risico willen nemen op extra belasting, ik had een paar pijntjes deze week. Vloer en sprong was behoorlijk hard hier. Ik wil vanaf volgende week weer doorbouwen. Dan moet je soms slimme keuzes maken. Dan betekent dan even geen allroundscore, maar wel even op de technische toestellen scores voor het team neerzetten. De rest wil ik niet per se uitleggen."

Gevraagd naar de sfeer bij haar terugkeer in de ploeg volgde een lange stilte en een veelzeggende blik. "Ik weet niet of ik hier op in wil gaan", zei Wevers. "Maar het was nogal uitdagend. Ik denk dat we op het moment dat het lichtje op groen springt professioneel met elkaar omgaan. In dat opzicht hebben we een goed teamresultaat neergezet. Daar gaat het om. Maar persoonlijk denk ik wel dat er veel meer inzit wat er uit een team te halen valt."

Bondscoach Jeroen Jacobs reageerde dat de keuze om Wevers te laten starten op twee toestellen vooral te maken had met 'wedstrijdfitheid'. "De sfeer in de ploeg is prima", zei Jacobs. "We hebben een verleden en daar gaan we mee verder. Daar zijn gesprekken over gevoerd met sporters en coaches. Van daaruit gaan we een prestatie leveren. Daar gaat het om. Dat hebben we vandaag gedaan. Uiteindelijk is het professionele gedrag wat de dames getoond hebben precies wat we willen."

Meer uit Sport

Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

3 uur geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

15 uur geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

17 uur geleden
Pogačar wint slotrit en klassement in Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.

18 uur geleden
Argentijn Cerúndolo wint tennistoernooi Queen's

LONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.

18 uur geleden
Schilder wint met ontstoken vinger kogelstoten op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.

18 uur geleden
Laros viert rentree met sterke zege op 800 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.

19 uur geleden