Turnster Lieke Wevers maakt bij EK internationale rentree
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Lieke Wevers (32) is door bondscoach Jeroen Jacobs opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Italiaanse Rimini. De tweevoudig olympiër maakt zodoende begin mei haar rentree op het internationale podium.
Wevers kwam tijdens de Olympische Spelen van Tokio voor het laatst internationaal in actie en turnde tijdens de kwalificaties voor de EK weer haar eerste wedstrijden. De eerste kwalificatiewedstrijd won ze, bij de tweede eindigde ze als derde.
De EK-selectie bestaat verder uit Elze Geurts, Vera van Pol, Tisha Volleman en Floor Slooff. Casey-Jane Meuleman is aangewezen als niet-meereizende reserve.
Olympische kwalificaties
Onder anderen Sanne Wevers, Naomi Visser, Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman hebben besloten de EK over te slaan. Zij richten zich volledig op de olympische kwalificaties. Nederland plaatste zich bij de WK van vorig jaar met een team voor Parijs 2024.
"De positie van de EK op de wedstrijdkalender van de senioren is niet voor iedere turnster optimaal", zegt bondscoach Jacobs. "Een aantal turnsters heeft gekozen voor een andere voorbereiding op de Olympische Spelen van Parijs. Voor de EK heb ik een team kunnen samenstellen met een mix van turnsters die veel toernooi-ervaring hebben en turnsters die minder ervaring hebben. Ons doel is om een optimale teamprestatie neer te zetten, waarbij we streven naar het behalen van de teamfinale en enkele individuele finales."
De Europese titelstrijd voor vrouwen vindt plaats van 2 tot en met 5 mei. Het toernooi van de mannen van 22 tot en met 28 april.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
17 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
18 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden