Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Lieke Wevers bij rentree beste in eerste EK-kwalificatie

Turnster Lieke Wevers bij rentree beste in eerste EK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Lieke Wevers heeft de eerste kwalificatiewedstrijd voor de EK turnen in mei gewonnen. In haar eerste wedstrijd sinds de Olympische Spelen van Tokio kwam Wevers (32) na vier stabiele oefeningen tot een meerkamptotaal van 51,050 punten.

Daarmee bleef ze Elze Geurts, die een val op balk incasseerde, voor. Geurts behaalde 50,700 punten. Tisha Volleman eindigde met 49,850 op plek drie. Vera van Pol kwam met vallen op brug, balk en vloer niet verder dan 48,950 punten en plek vier.

Wevers keek na afloop met een tevreden gevoel terug. "Het voelde heel goed", zei ze. "Het is heel fijn om er weer te zijn en direct een supergoede comeback neer te zetten. Eigenlijk had ik dit precies gehoopt. Deze aftrap had ik even nodig. Het was toch weer meer dan 2,5 jaar geleden."

Bij de Spelen in Tokio turnde Wevers destijds de olympische meerkampfinale, maar ze keerde uiteindelijk fysiek en mentaal 'leeg' huiswaarts uit Japan. De turncrisis had ook op haar veel effect gehad. Wevers nam rust, ging als trainster aan de slag in Oslo en kwam er halverwege vorig jaar achter dat ze toch nog niet klaar was met turnen. "Het was wel lekker om direct weer even te winnen", lachte ze. "Het betekent heel veel voor me omdat ik zelf weet hoe diep ik heb gezeten. Hoe diep de dalen zijn geweest en wat ik heb overwonnen om hier überhaupt weer te staan. Het was niet niks. In de rit naar deze comeback had ik in januari, februari weer een terugval. Dan ga je een beetje twijfelen. Maar in zo'n periode doe je aanspraak op het diepste van jezelf. Want ik wist: ik wil dit echt, doe het voor mezelf. Ik voel me trots dat ik dit niveau alweer heb."

Er volgt nog een tweede kwalificatiewedstrijd op 20 april. Daarna maakt bondscoach Jeroen Jacobs zijn vijfkoppige EK-selectie bekend. De Europese titelstrijd voor vrouwen vindt plaats van 2 tot en met 5 mei in het Italiaanse Rimini.

Onder anderen Sanne Wevers, Naomi Visser, Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman hebben besloten de EK over te slaan. Zij richten zich volledig op de olympische kwalificaties. Nederland plaatste zich bij de WK van vorig jaar met een team voor Parijs 2024.

Meer uit Sport

Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

9 uur geleden
Kogelstootster Schilder gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.

9 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen opnieuw Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.

9 uur geleden
Tennisser Alcaraz neemt na zeven jaar afscheid van coach Ferrero

MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.

17 uur geleden
Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

1 dag geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

1 dag geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

1 dag geleden