Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Lieke Wevers bij rentree beste in eerste EK-kwalificatie

Turnster Lieke Wevers bij rentree beste in eerste EK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Lieke Wevers heeft de eerste kwalificatiewedstrijd voor de EK turnen in mei gewonnen. In haar eerste wedstrijd sinds de Olympische Spelen van Tokio kwam Wevers (32) na vier stabiele oefeningen tot een meerkamptotaal van 51,050 punten.

Daarmee bleef ze Elze Geurts, die een val op balk incasseerde, voor. Geurts behaalde 50,700 punten. Tisha Volleman eindigde met 49,850 op plek drie. Vera van Pol kwam met vallen op brug, balk en vloer niet verder dan 48,950 punten en plek vier.

Wevers keek na afloop met een tevreden gevoel terug. "Het voelde heel goed", zei ze. "Het is heel fijn om er weer te zijn en direct een supergoede comeback neer te zetten. Eigenlijk had ik dit precies gehoopt. Deze aftrap had ik even nodig. Het was toch weer meer dan 2,5 jaar geleden."

Bij de Spelen in Tokio turnde Wevers destijds de olympische meerkampfinale, maar ze keerde uiteindelijk fysiek en mentaal 'leeg' huiswaarts uit Japan. De turncrisis had ook op haar veel effect gehad. Wevers nam rust, ging als trainster aan de slag in Oslo en kwam er halverwege vorig jaar achter dat ze toch nog niet klaar was met turnen. "Het was wel lekker om direct weer even te winnen", lachte ze. "Het betekent heel veel voor me omdat ik zelf weet hoe diep ik heb gezeten. Hoe diep de dalen zijn geweest en wat ik heb overwonnen om hier überhaupt weer te staan. Het was niet niks. In de rit naar deze comeback had ik in januari, februari weer een terugval. Dan ga je een beetje twijfelen. Maar in zo'n periode doe je aanspraak op het diepste van jezelf. Want ik wist: ik wil dit echt, doe het voor mezelf. Ik voel me trots dat ik dit niveau alweer heb."

Er volgt nog een tweede kwalificatiewedstrijd op 20 april. Daarna maakt bondscoach Jeroen Jacobs zijn vijfkoppige EK-selectie bekend. De Europese titelstrijd voor vrouwen vindt plaats van 2 tot en met 5 mei in het Italiaanse Rimini.

Onder anderen Sanne Wevers, Naomi Visser, Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman hebben besloten de EK over te slaan. Zij richten zich volledig op de olympische kwalificaties. Nederland plaatste zich bij de WK van vorig jaar met een team voor Parijs 2024.

Meer uit Sport

Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

1 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

2 uur geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

2 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

3 uur geleden
Cricketers maken het Pakistan lastig maar verliezen op WK T20

COLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.

3 uur geleden
Leerdam staat media na training op zaterdag alsnog te woord

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.

3 uur geleden
Pakken van Nederlandse olympiërs na wedstrijd te koop op veiling

MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.

5 uur geleden