Turnster Geurts wint tweede kwalificatiewedstrijd voor EK
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Elze Geurts heeft in Rotterdam de tweede kwalificatiewedstrijd voor de EK turnen in mei gewonnen. Geurts kwam na vier sterke oefeningen tot een meerkamptotaal van 53,350 punten. Daarmee bleef ze Vera van Pol (52,167) voor. Lieke Wevers en Tisha Volleman (beiden 50,250) eindigden als derde.
Geurts zette in Rotterdam de hoogste scores neer op brug (13,700) en sprong (13,800). Van Pol turnde naar de hoogste dagscore op vloer (13,300), Wevers was de sterkste op balk (13,000).
Wevers won twee weken geleden bij haar rentree de eerste EK-kwalificatie. Geurts eindigde toen als tweede, Volleman derde. Van Pol kwam destijds met drie vallen niet verder dan de vierde plek.
EK-selectie
Bondscoach Jeroen Jacobs maakt maandag zijn vijfkoppige EK-selectie bekend. De Europese titelstrijd voor vrouwen vindt plaats van 2 tot en met 5 mei in het Italiaanse Rimini.
Onder anderen Sanne Wevers, Naomi Visser, Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman hebben besloten de EK over te slaan. Zij richten zich volledig op de olympische kwalificaties. Nederland plaatste zich bij de WK van vorig jaar met een team voor Parijs 2024.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
16 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
17 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
19 uur geleden