Turnster Geurts verrast in olympische kwalificatiewedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Elze Geurts van Turnz Amsterdam heeft verrassend de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Een foutloze meerkamp bracht haar in Rotterdam op een totaal van 53,034 punten.
Daarmee bleef ze Lieke Wevers voor. Die kwam ten val op balk en vloer. Wevers behaalde een totaal van 52,033 punten. De derde plek ging naar Naomi Visser (51,567), die met een val van brug ook geen vlekkeloze meerkamp kende. Wevers behaalde de hoogste dagscore aan brug: 13,600, Visser deed dat op vloer: 13,333.
De 26-jarige Geurts werd vorige maand als laatste turnster toegevoegd aan de negenkoppige olympische trajectselectie van bondscoach Bram van Bokhoven en turnde in Rotterdam onverwacht naar de eerste plaats. Haar beste scores zette ze neer op sprong (14,667, hoogste dagscore) en vloer (13,200).
Sanne Wevers
Sanne Wevers kwam in Rotterdam slechts in actie op de onderdelen balk en brug. De olympisch balkkampioene van 2016 zette de hoogste dagscore neer op balk (13,467), maar ging met haar nieuwe en verzwaarde programma aan brug drie keer onderuit (9,833).
Eythora Thorsdottir, in 2016 nog goed voor een negende plek in de meerkamp tijdens de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, was vanwege een enkelblessure afwezig. Thorsdottir hoopt tijdens de tweede kwalificatiewedstrijd, op 26 juni, wel in actie te komen.
Op uiterlijk 28 juni wordt de vierkoppige selectie voor Tokio bekend. Er worden dan ook twee reserves aangewezen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
5 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
7 uur geleden