Turnster Geurts verrast in olympische kwalificatiewedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Elze Geurts van Turnz Amsterdam heeft verrassend de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Een foutloze meerkamp bracht haar in Rotterdam op een totaal van 53,034 punten.
Daarmee bleef ze Lieke Wevers voor. Die kwam ten val op balk en vloer. Wevers behaalde een totaal van 52,033 punten. De derde plek ging naar Naomi Visser (51,567), die met een val van brug ook geen vlekkeloze meerkamp kende. Wevers behaalde de hoogste dagscore aan brug: 13,600, Visser deed dat op vloer: 13,333.
De 26-jarige Geurts werd vorige maand als laatste turnster toegevoegd aan de negenkoppige olympische trajectselectie van bondscoach Bram van Bokhoven en turnde in Rotterdam onverwacht naar de eerste plaats. Haar beste scores zette ze neer op sprong (14,667, hoogste dagscore) en vloer (13,200).
Sanne Wevers
Sanne Wevers kwam in Rotterdam slechts in actie op de onderdelen balk en brug. De olympisch balkkampioene van 2016 zette de hoogste dagscore neer op balk (13,467), maar ging met haar nieuwe en verzwaarde programma aan brug drie keer onderuit (9,833).
Eythora Thorsdottir, in 2016 nog goed voor een negende plek in de meerkamp tijdens de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, was vanwege een enkelblessure afwezig. Thorsdottir hoopt tijdens de tweede kwalificatiewedstrijd, op 26 juni, wel in actie te komen.
Op uiterlijk 28 juni wordt de vierkoppige selectie voor Tokio bekend. Er worden dan ook twee reserves aangewezen.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
15 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
19 uur geleden