Turnster Geurts strijdt om WK-medaille op sprong
KITAKYUSHU (ANP) - Met Elze Geurts komt zaterdag de enige Nederlandse in actie die zich op de WK turnen in het Japanse Kitakyushu wist te plaatsen voor een toestelfinale. De 26-jarige WK-debutante deed dat op het onderdeel sprong met de tweede score. Op de eerste dag van de toestelfinales komt Geurts als laatste aan de beurt in haar finale, die om 9.45 uur begint.
Eerder eindigde Naomi Visser als vijfde in de meerkampfinale. Bij de mannen slaagde niemand er in een finale te bereiken.
Geurts had de tweede score in de kwalificaties: 14,350 punten gemiddeld over twee sprongen. Alleen olympisch sprongkampioene Rebeca Andrade deed het beter. De Braziliaanse kwam uit op 14,800.
Het is voor het eerst sinds 2013 dat er weer een Nederlandse turnster in actie komt tijdens de WK-sprongfinale. In 2013 plaatste Chantysha Netteb zich als laatste Nederlandse voor de finale op sprong bij de WK in Antwerpen. Daarin blesseerde ze zich bij haar eerste sprong.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiƫr Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
7 uur geleden