Turnster Douglas mist olympische kwalificatie door enkelblessure
BRISTOL (ANP) - Drievoudig olympisch turnkampioene Gabby Douglas doet niet mee aan de Olympische Spelen van Parijs. De 28-jarige Amerikaanse heeft zich door een enkelblessure afgemeld voor de Amerikaanse kampioenschappen en mist daardoor kwalificatie.
Door de blessure die ze nu opliep tijdens de training kan Douglas niet deelnemen aan de Amerikaanse kampioenschappen, waar ze hoopte een plek voor de kwalificatiewedstrijden eind juni af te dwingen.
Douglas schreef geschiedenis door als eerste zwarte Amerikaanse turnster olympisch goud op de individuele meerkamp te veroveren bij de Olympische Spelen van Londen in 2012. Ze won ook de olympische titels met het team op de Spelen van 2012 en 2016. Na een pauze van meerdere jaren begon ze vorig jaar weer met trainen in een poging zich te kwalificeren voor Parijs.
"Ik houd van deze sport en ik houd ervan mijn grenzen te verleggen", zei Douglas tegen ESPN. "Ik hoop dat ik zowel mijn leeftijdsgenoten als de volgende generatie kan inspireren dat leeftijd maar een getal is en dat je alles kunt bereiken als je er hard voor werkt."
Douglas is van plan te blijven trainen en wil zich voorbereiden op de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
7 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
9 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
10 uur geleden