Turnster Biles neemt afscheid van Spelen met bronzen medaille
TOKIO (ANP) - Simone Biles heeft afscheid genomen van de Olympische Spelen met een bronzen medaille. Het Amerikaanse turnfenomeen verliet eerder in het toernooi met mentale problemen voortijdig de landenfinale en liet daarna alle volgende finales schieten. Alleen op balk, op de slotdag van het turnen in Tokio, kwam ze in actie. Met een score van 14,000 moest ze twee Chinese turnsters voor zich dulden.
Van hen pakte Guan Chenchen, ook al de beste in de kwalificaties, het goud met een score van 14,633. Zilver ging naar haar landgenote Tang Xijin: 14,233.
Biles (24) won in Rio nog vier keer olympisch goud. In Tokio pakte ze door haar korte optreden in de landenfinale ook nog zilver. Met een afsprong dubbele salto gehoekt eindigde haar carrière misschien wel. Al liet de 19-voudig wereldkampioene dat de afgelopen maanden open.
Fysieke blessure
Nadat ze vorige week in de landenfinale vroegtijdig was afgehaakt, verklaarde het Amerikaanse kamp dat er sprake was van een fysieke blessure. Maar Biles gaf later zelf toe bezweken te zijn onder de druk. De dagen erna volgden vier afzeggingen, uiteindelijke keerde ze voor de balkfinale alsnog terug in het Ariake Gymnastics Centre. Op hetzelfde toestel ging ze in Rio in de fout waarna ze als derde eindigde achter Sanne Wevers, die als derde reserve nog in Tokio was en de finale als toeschouwer volgde.
Na haar uitstappen vorige week vertelde ze last te hebben van zogenoemde 'twisties', een situatie waarbij de turnster tijdens een moeilijke sprong de coördinatie plotseling verliest. Biles zei door stress bevangen met name op sprong en vloer last te hebben. "Maar het overkomt me nu ook op balk en brug", gaf ze aan. Op een toestel zonder driedubbele salto's durfde ze het dinsdag toch aan. Met een bronzen plak als beloning.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
14 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
1 dag geleden