Turnster Biles neemt afscheid van Spelen met bronzen medaille
TOKIO (ANP) - Simone Biles heeft afscheid genomen van de Olympische Spelen met een bronzen medaille. Het Amerikaanse turnfenomeen verliet eerder in het toernooi met mentale problemen voortijdig de landenfinale en liet daarna alle volgende finales schieten. Alleen op balk, op de slotdag van het turnen in Tokio, kwam ze in actie. Met een score van 14,000 moest ze twee Chinese turnsters voor zich dulden.
Van hen pakte Guan Chenchen, ook al de beste in de kwalificaties, het goud met een score van 14,633. Zilver ging naar haar landgenote Tang Xijin: 14,233.
Biles (24) won in Rio nog vier keer olympisch goud. In Tokio pakte ze door haar korte optreden in de landenfinale ook nog zilver. Met een afsprong dubbele salto gehoekt eindigde haar carrière misschien wel. Al liet de 19-voudig wereldkampioene dat de afgelopen maanden open.
Fysieke blessure
Nadat ze vorige week in de landenfinale vroegtijdig was afgehaakt, verklaarde het Amerikaanse kamp dat er sprake was van een fysieke blessure. Maar Biles gaf later zelf toe bezweken te zijn onder de druk. De dagen erna volgden vier afzeggingen, uiteindelijke keerde ze voor de balkfinale alsnog terug in het Ariake Gymnastics Centre. Op hetzelfde toestel ging ze in Rio in de fout waarna ze als derde eindigde achter Sanne Wevers, die als derde reserve nog in Tokio was en de finale als toeschouwer volgde.
Na haar uitstappen vorige week vertelde ze last te hebben van zogenoemde 'twisties', een situatie waarbij de turnster tijdens een moeilijke sprong de coördinatie plotseling verliest. Biles zei door stress bevangen met name op sprong en vloer last te hebben. "Maar het overkomt me nu ook op balk en brug", gaf ze aan. Op een toestel zonder driedubbele salto's durfde ze het dinsdag toch aan. Met een bronzen plak als beloning.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
10 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden