Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Biles neemt afscheid van Spelen met bronzen medaille

Turnster Biles neemt afscheid van Spelen met bronzen medaille

TOKIO (ANP) - Simone Biles heeft afscheid genomen van de Olympische Spelen met een bronzen medaille. Het Amerikaanse turnfenomeen verliet eerder in het toernooi met mentale problemen voortijdig de landenfinale en liet daarna alle volgende finales schieten. Alleen op balk, op de slotdag van het turnen in Tokio, kwam ze in actie. Met een score van 14,000 moest ze twee Chinese turnsters voor zich dulden.

Van hen pakte Guan Chenchen, ook al de beste in de kwalificaties, het goud met een score van 14,633. Zilver ging naar haar landgenote Tang Xijin: 14,233.

Biles (24) won in Rio nog vier keer olympisch goud. In Tokio pakte ze door haar korte optreden in de landenfinale ook nog zilver. Met een afsprong dubbele salto gehoekt eindigde haar carrière misschien wel. Al liet de 19-voudig wereldkampioene dat de afgelopen maanden open.

Fysieke blessure

Nadat ze vorige week in de landenfinale vroegtijdig was afgehaakt, verklaarde het Amerikaanse kamp dat er sprake was van een fysieke blessure. Maar Biles gaf later zelf toe bezweken te zijn onder de druk. De dagen erna volgden vier afzeggingen, uiteindelijke keerde ze voor de balkfinale alsnog terug in het Ariake Gymnastics Centre. Op hetzelfde toestel ging ze in Rio in de fout waarna ze als derde eindigde achter Sanne Wevers, die als derde reserve nog in Tokio was en de finale als toeschouwer volgde.

Na haar uitstappen vorige week vertelde ze last te hebben van zogenoemde 'twisties', een situatie waarbij de turnster tijdens een moeilijke sprong de coördinatie plotseling verliest. Biles zei door stress bevangen met name op sprong en vloer last te hebben. "Maar het overkomt me nu ook op balk en brug", gaf ze aan. Op een toestel zonder driedubbele salto's durfde ze het dinsdag toch aan. Met een bronzen plak als beloning.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

5 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

6 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

7 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

8 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

8 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

10 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

13 uur geleden