Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Biles getuigt over falen FBI in onderzoek arts Nassar

Turnster Biles getuigt over falen FBI in onderzoek arts Nassar

WASHINGTON (ANP) - Veelvoudig olympisch kampioene Simone Biles is een van de turnsters die deze week getuigt voor een commissie van de Amerikaanse Senaat die onderzoek doet naar het falen van de FBI in de zaak rond Larry Nassar. De voormalig arts van gymnastiekbond USA Gymnastics is inmiddels veroordeeld voor seksueel misbruik van veelal jeugdige turnsters. Afgelopen zomer verscheen er een rapport van inspecteur Michael Horowitz van het Amerikaanse ministerie van justitie waarin te lezen was dat het FBI-bureau in Indianapolis "niet met de grootste ernst en urgentie op de beschuldigingen van Nassar heeft gereageerd".

Onder de (oud-)turnsters, die woensdag worden gehoord in de zaak rond de arts die werd veroordeeld tot 175 jaar celstraf, bevinden zich ook McKayla Maroney, Maggie Nichols, en Aly Raisman. Het viertal behoort tot de honderden slachtoffers van Nassar die jarenlang ongestoord zijn gang kon gaan.

Het onderzoek naar Nassar begon in 2015. Tot de missstappen behoren het vijf weken wachten om een ​​telefonisch interview te houden met een van de slachtoffers en het helemaal negeren van andere slachtoffers. Door de talrijke fouten, zo concludeerde het rapport, kon het seksueel misbruik maandenlang voortduren. Ook Horowitz komt woensdag getuigen, terwijl ook FBI-directeur Chris Wray zal worden ondervraagd.

Meer uit Sport

Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

5 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

11 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

14 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

19 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden