Turnploeg verlaat Bakoe uit voorzorg, alleen Zonderland blijft
BAKOE (ANP) - De Nederlandse turnploeg heeft de wereldbekerwedstrijd in Bakoe uit voorzorg afgebroken en is terug naar huis gevlogen. Alleen Epke Zonderland bleef in de hoofdstad van Azerbeidzjan achter. De olympisch kampioen van Londen 2012 wil nog wel in actie komen op de wereldbeker, omdat voor Zonderland kwalificatie voor de Spelen op het spel staat.
Bart Deurloo, Rick Jacobs, Frank Rijken, Casimir Schmidt, Bram Verhofstad en turnster Sanne Wevers, de olympisch kampioene van Rio 2016 op balk, vlogen in de nacht van donderdag op vrijdag met hun coaches terug naar Nederland. Ze besloten de wereldbekerwedstrijd voor gezien te houden nadat een Spaanse turner, Rayderley Zapata, in het ziekenhuis was opgenomen met griepverschijnselen. Hij werd daar ook getest op het coronavirus.
De uitslag van de test is nog niet bekend, maar de Nederlandse turnploeg wil voorkomen dat het in quarantaine moet in Bakoe.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
19 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
19 uur geleden