
Turnploeg verlaat Bakoe uit voorzorg, alleen Zonderland blijft
BAKOE (ANP) - De Nederlandse turnploeg heeft de wereldbekerwedstrijd in Bakoe uit voorzorg afgebroken en is terug naar huis gevlogen. Alleen Epke Zonderland bleef in de hoofdstad van Azerbeidzjan achter. De olympisch kampioen van Londen 2012 wil nog wel in actie komen op de wereldbeker, omdat voor Zonderland kwalificatie voor de Spelen op het spel staat.
Bart Deurloo, Rick Jacobs, Frank Rijken, Casimir Schmidt, Bram Verhofstad en turnster Sanne Wevers, de olympisch kampioene van Rio 2016 op balk, vlogen in de nacht van donderdag op vrijdag met hun coaches terug naar Nederland. Ze besloten de wereldbekerwedstrijd voor gezien te houden nadat een Spaanse turner, Rayderley Zapata, in het ziekenhuis was opgenomen met griepverschijnselen. Hij werd daar ook getest op het coronavirus.
De uitslag van de test is nog niet bekend, maar de Nederlandse turnploeg wil voorkomen dat het in quarantaine moet in Bakoe.
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn er in de Nations League ook niet in geslaagd van Cuba te winnen. Het team van bondscoach Joel Banks pakte in Belgrado nog wel de eerste set, maar daar bleef het bij: 1-3 (25-21 18-25 21-25 28-30). Oranje liet in de vierde set meerdere kansen liggen om er een vijfde set uit te slepen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Jorinde van Klinken heeft de Nederlandse ploeg op het EK atletiek voor landen de vierde overwinning bezorgd. Ze won overtuigend het discuswerpen met 64,61 meter. Ze haalde die afstand in haar eerste poging. Mede dankzij haar maximale score van 16 punten nam de Nederlandse ploeg de leiding in de tussenstand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Triatlete Maya Kingma maakt de overstap naar het wielrennen. De 29-jarige Bredase sluit zich aan bij EF Education-Oatly, meldt die wielerploeg.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Jessica Schilder heeft bij het EK atletiek voor landenteams in Madrid het kogelstoten gewonnen. De Europees kampioene uit Volendam wist als enige de 20 meter te overbruggen: 20,14 meter. De Duitse Yemisi Ogunleye eindigde als tweede met een afstand van 19,58 en de Zweedse Fanny Roos werd derde met 19,38.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Femke Bol heeft op het EK atletiek voor landenteams met overmacht de 400 meter gewonnen. De Nederlandse topatlete klokte 49,48 seconden, een kampioenschapsrecord en maar net boven haar Nederlands outdoorrecord van 49,44.
7 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Oostenrijk de derde tijd gereden in zijn Red Bull. Lando Norris en Oscar Piastri, de coureurs van concurrent McLaren, waren iets sneller dan de viervoudig wereldkampioen op de Red Bull Ring nabij Spielberg.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De Franse motorracer Fabio Quartararo heeft in een training vol crashes de beste tijd gereden bij de TT van Assen. Negen MotoGP-coureurs gingen onderuit op hun motor, onder wie ook kampioenschapsleider Marc Márquez.
9 uur geleden