Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnlegende Uchimura voor vierde keer naar Spelen

Turnlegende Uchimura voor vierde keer naar Spelen

TOKIO (ANP) - Drievoudig olympisch kampioen turnen Kohei Uchimura uit Japan heeft zich met enige moeite geplaatst voor de Spelen van Tokio. De allroundkampioen van de Spelen van Londen 2012 en Rio 2016 komt uit op het onderdeel rekstok.

Uchimura besloot eerder al vanwege schouderklachten zich niet meer te richten op de meerkamp. Voor een plaats in de selectie vocht hij een harde strijd uit met Hidenobu Yonekura, verdeeld over drie competities. Pas op de slotdag viel de beslissing nipt uit in het voordeel van de 32-jarige turner, die met Japan in Rio ook het goud won in de landenwedstrijd.

Na een slordig optreden verkeerde Uchimura enige tijd in onzekerheid. "Toen ik neerkwam na mijn oefening dacht ik dat ik de Spelen kon vergeten", zei Uchimura, die beschouwd wordt als de beste turner aller tijden. Hij is onder meer tienvoudig wereldkampioen.

"Toen ik hoorde dat ik naar de Spelen mag, vroeg ik me af of dat wel terecht was. Ik heb ook sorry gezegd tegen Yonekura", vertelde Uchimura, die zaterdag de finale bereikte met een recordscore van 15,766 punten. In Tokio is hij een van de concurrenten van Epke Zonderland, wiens deelname nog officieel bevestigd moet worden.

Meer uit Sport

Franse tennisser Fils wint in Cincinnati eerste masterstoernooi

CINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.

1 uur geleden
Tennisser Haase verliest dubbelfinale masterstoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft naast zijn eerste titel in het dubbelspel van een masterstoernooi gegrepen. De 39-jarige Nederlander verloor samen met de Duitser Constantin Frantzen in de finale in Cincinnati van de Brazilianen Orlando Luz en Rafael Matos: 6-4 3-6 10-7.

11 uur geleden
Hockeysters winnen op WK ook ruim van China van bondscoach Annan

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook de vijfde wedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land gewonnen. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren, die al zeker was van een plek in de halve finale, versloeg China in het Wagener Stadion in Amstelveen met 4-1.

15 uur geleden
Brit Brennan (21) sprint naar zege in tweede etappe Vuelta

MANOSQUE (ANP) - De jonge Britse wielrenner Matthew Brennan heeft de tweede etappe van de Vuelta gewonnen. Het 21-jarige talent van Visma-Lease a Bike was bij de licht oplopende aankomst in het Zuid-Franse Manosque na een lange sprint duidelijk de snelste. De Spanjaard Pau Miquel werd tweede, voor de Sloveense rodetruidrager Tadej Pogačar en de Deen Mads Pedersen.

15 uur geleden
Koning reikt beker van laatste Dutch GP uit aan Norris

ZANDVOORT (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zondag de beker van de GP van Zandvoort uitgereikt aan winnaar Lando Norris.

15 uur geleden
Manchester City boekt moeizame thuiszege op Bournemouth

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen met een zwaarbevochten zege op Bournemouth: 2-1. De ploeg van de nieuwe trainer Enzo Maresca stond tot de 84e minuut achter tegen de nummer 6 van vorig seizoen, maar scoorde nog via verdedigers Marc Guéhi en Joško Gvardiol. Marcus Tavernier had de bezoekers, met Justin Kluivert in de basis, in de 26e minuut op voorsprong gezet.

16 uur geleden
Regerend wereldkampioen Norris de snelste in laatste Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Lando Norris heeft de Dutch Grand Prix gewonnen. De 26-jarige regerend wereldkampioen reed zijn McLaren na 72 ronden op het circuit van Zandvoort als eerste over de finish. Prins Bernhard van Oranje zwaaide de zwart-wit geblokte vlag.

16 uur geleden