Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnlegende Uchimura voor vierde keer naar Spelen

Turnlegende Uchimura voor vierde keer naar Spelen

TOKIO (ANP) - Drievoudig olympisch kampioen turnen Kohei Uchimura uit Japan heeft zich met enige moeite geplaatst voor de Spelen van Tokio. De allroundkampioen van de Spelen van Londen 2012 en Rio 2016 komt uit op het onderdeel rekstok.

Uchimura besloot eerder al vanwege schouderklachten zich niet meer te richten op de meerkamp. Voor een plaats in de selectie vocht hij een harde strijd uit met Hidenobu Yonekura, verdeeld over drie competities. Pas op de slotdag viel de beslissing nipt uit in het voordeel van de 32-jarige turner, die met Japan in Rio ook het goud won in de landenwedstrijd.

Na een slordig optreden verkeerde Uchimura enige tijd in onzekerheid. "Toen ik neerkwam na mijn oefening dacht ik dat ik de Spelen kon vergeten", zei Uchimura, die beschouwd wordt als de beste turner aller tijden. Hij is onder meer tienvoudig wereldkampioen.

"Toen ik hoorde dat ik naar de Spelen mag, vroeg ik me af of dat wel terecht was. Ik heb ook sorry gezegd tegen Yonekura", vertelde Uchimura, die zaterdag de finale bereikte met een recordscore van 15,766 punten. In Tokio is hij een van de concurrenten van Epke Zonderland, wiens deelname nog officieel bevestigd moet worden.

Meer uit Sport

Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

13 minuten geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

1 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

3 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

4 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

19 uur geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

22 uur geleden
'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

1 dag geleden