Turnkampioene Biles kent succesvolle rentree na pauze van 2 jaar
CHICAGO (ANP/RTR) - Viervoudig olympisch kampioene Simone Biles heeft met veel succes haar rentree als turnster gemaakt. De Amerikaanse turnde in Chicago voor het eerst in twee jaar weer een wedstrijd en won die met groot verschil op haar veelal jonge concurrenten. Biles zegt dat ze zich beter voelt dan in 2021, toen ze olympisch brons veroverde.
Biles kwam op de US Classic op verschillende turnonderdelen uit en deed oefeningen van een moeilijkheidsgraad die nog geen enkele turnster eerder had gedaan. Biles kreeg in totaal 59,100 punten en plaatste zich voor de Amerikaanse kampioenschappen van later deze maand.
De 26-jarige Amerikaanse zegt dat ze nerveus was bij haar rentree, na een pauze sinds de Olympische Spelen van Tokio om te werken aan haar mentale gezondheid. Vanwege mentale problemen besloot ze op de Spelen ook de meeste wedstrijden over te slaan.
Vijf medailles tijdens Spelen in 2016
"Ik denk dat ik beter ben dan in 2021, zowel fysiek als mentaal", reageerde Biles. "Het ging heel goed. Alles viel op zijn plek." De negentienvoudig wereldkampioene bevestigde dat ze meedoet aan de nationale kampioenschappen, maar wilde nog niet verder kijken. "Ik wil vooral genieten van hoe het vandaag is gegaan."
Biles won in 2016 in Rio de Janeiro vier keer olympisch goud en een keer brons. Daarna speelde in de Amerikaanse turnsport het misbruikschandaal rondom de arts Larry Nassar. Biles onthulde begin 2018 dat ook zij is misbruikt door Nassar, de voormalig arts van het Amerikaanse turnteam die werd veroordeeld tot 175 jaar celstraf.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
11 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
17 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden