Turners Schmidt, Rijken en De Munck naar finales Spelen
PARIJS (ANP) - De turners Casimir Schmidt, Frank Rijken en Loran de Munck komen nog een keer in actie op de Olympische Spelen. Schmidt plaatste zich tijdens de kwalificaties met een score van 82,089 als zeventiende voor de meerkampfinale van woensdag. Rijken had de 23e score: 81,233.
De Munck staat volgende week zaterdag nog een keer in de Arena Bercy waar hij zich als achtste en laatste plaatste voor de toestelfinale op voltige.
Zoals verwacht was de score van het team (247,295) niet genoeg voor de landenfinale, al scheelde het toch maar een half punt. Schmidt, De Munck, Rijken, Jermain Grünberg en Martijn de Veer eindigden als tiende. China had de hoogste score: 263,028. Individueel was de Chinees Zhang Boheng de beste: 88,597.
Debuut
Schmidt (28) maakte in Parijs eindelijk zijn olympische debuut. "Ik weet eigenlijk niet zo goed hoe het gegaan is. Het is nog best wel vers", zei de 28-jarige turner aan het einde van de middag, kort na zijn rondgang langs zes toestellen. "Als team hebben we het best goed gedaan, geen val meegenomen en verbeterd ten opzichte van de WK in Antwerpen. Daar ben ik best wel trots op."
Op dat moment waren Schmidt en bondscoach Dirk Van Meldert ervan overtuigd dat de teamfinale niet meer haalbaar zou zijn. Er was nog een avondlijke subdivisie te gaan. "Heb je gezien wat daar op het laatst allemaal gebeurd is?", zei de Belg toen alle turners in actie waren geweest. "Wij zijn zo kritisch dat we niet alles eruit hebben gehaald. Maar Spanje heeft heel veel fouten gemaakt en Turkije en Italië ook. Het zijn toch de Olympische Spelen: de spanning. Met een foutje minder hadden we toch in de finale gestaan."
Schmidt zag op de tribune "vrij relaxed" dat zijn finaleplaats al snel binnen was. "Ik was vooral zenuwachtig voor Loran en op het laatst raakten we opeens weer in de war dat we de landenfinale konden halen. Een half punt. Ik baalde heel erg: ik heb dat halve punt zeker laten liggen. Met mij de andere jongens ook. Maar daar moet je niet over blijven nadenken. We hebben twee allroundfinales en een toestelfinale. Daar hadden we vooraf voor getekend."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
23 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden