Turners Schmidt, Rijken en De Munck naar finales Spelen
PARIJS (ANP) - De turners Casimir Schmidt, Frank Rijken en Loran de Munck komen nog een keer in actie op de Olympische Spelen. Schmidt plaatste zich tijdens de kwalificaties met een score van 82,089 als zeventiende voor de meerkampfinale van woensdag. Rijken had de 23e score: 81,233.
De Munck staat volgende week zaterdag nog een keer in de Arena Bercy waar hij zich als achtste en laatste plaatste voor de toestelfinale op voltige.
Zoals verwacht was de score van het team (247,295) niet genoeg voor de landenfinale, al scheelde het toch maar een half punt. Schmidt, De Munck, Rijken, Jermain Grünberg en Martijn de Veer eindigden als tiende. China had de hoogste score: 263,028. Individueel was de Chinees Zhang Boheng de beste: 88,597.
Debuut
Schmidt (28) maakte in Parijs eindelijk zijn olympische debuut. "Ik weet eigenlijk niet zo goed hoe het gegaan is. Het is nog best wel vers", zei de 28-jarige turner aan het einde van de middag, kort na zijn rondgang langs zes toestellen. "Als team hebben we het best goed gedaan, geen val meegenomen en verbeterd ten opzichte van de WK in Antwerpen. Daar ben ik best wel trots op."
Op dat moment waren Schmidt en bondscoach Dirk Van Meldert ervan overtuigd dat de teamfinale niet meer haalbaar zou zijn. Er was nog een avondlijke subdivisie te gaan. "Heb je gezien wat daar op het laatst allemaal gebeurd is?", zei de Belg toen alle turners in actie waren geweest. "Wij zijn zo kritisch dat we niet alles eruit hebben gehaald. Maar Spanje heeft heel veel fouten gemaakt en Turkije en Italië ook. Het zijn toch de Olympische Spelen: de spanning. Met een foutje minder hadden we toch in de finale gestaan."
Schmidt zag op de tribune "vrij relaxed" dat zijn finaleplaats al snel binnen was. "Ik was vooral zenuwachtig voor Loran en op het laatst raakten we opeens weer in de war dat we de landenfinale konden halen. Een half punt. Ik baalde heel erg: ik heb dat halve punt zeker laten liggen. Met mij de andere jongens ook. Maar daar moet je niet over blijven nadenken. We hebben twee allroundfinales en een toestelfinale. Daar hadden we vooraf voor getekend."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
18 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
18 uur geleden