Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turners Schmidt, Rijken en De Munck naar finales Spelen

Turners Schmidt, Rijken en De Munck naar finales Spelen

PARIJS (ANP) - De turners Casimir Schmidt, Frank Rijken en Loran de Munck komen nog een keer in actie op de Olympische Spelen. Schmidt plaatste zich tijdens de kwalificaties met een score van 82,089 als zeventiende voor de meerkampfinale van woensdag. Rijken had de 23e score: 81,233.

De Munck staat volgende week zaterdag nog een keer in de Arena Bercy waar hij zich als achtste en laatste plaatste voor de toestelfinale op voltige.

Zoals verwacht was de score van het team (247,295) niet genoeg voor de landenfinale, al scheelde het toch maar een half punt. Schmidt, De Munck, Rijken, Jermain Grünberg en Martijn de Veer eindigden als tiende. China had de hoogste score: 263,028. Individueel was de Chinees Zhang Boheng de beste: 88,597.

Debuut

Schmidt (28) maakte in Parijs eindelijk zijn olympische debuut. "Ik weet eigenlijk niet zo goed hoe het gegaan is. Het is nog best wel vers", zei de 28-jarige turner aan het einde van de middag, kort na zijn rondgang langs zes toestellen. "Als team hebben we het best goed gedaan, geen val meegenomen en verbeterd ten opzichte van de WK in Antwerpen. Daar ben ik best wel trots op."

Op dat moment waren Schmidt en bondscoach Dirk Van Meldert ervan overtuigd dat de teamfinale niet meer haalbaar zou zijn. Er was nog een avondlijke subdivisie te gaan. "Heb je gezien wat daar op het laatst allemaal gebeurd is?", zei de Belg toen alle turners in actie waren geweest. "Wij zijn zo kritisch dat we niet alles eruit hebben gehaald. Maar Spanje heeft heel veel fouten gemaakt en Turkije en Italië ook. Het zijn toch de Olympische Spelen: de spanning. Met een foutje minder hadden we toch in de finale gestaan."

Schmidt zag op de tribune "vrij relaxed" dat zijn finaleplaats al snel binnen was. "Ik was vooral zenuwachtig voor Loran en op het laatst raakten we opeens weer in de war dat we de landenfinale konden halen. Een half punt. Ik baalde heel erg: ik heb dat halve punt zeker laten liggen. Met mij de andere jongens ook. Maar daar moet je niet over blijven nadenken. We hebben twee allroundfinales en een toestelfinale. Daar hadden we vooraf voor getekend."

Meer uit Sport

Twee finales turnster Visser bij WK, team elfde

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.

4 uur geleden
UEFA geeft Infantino twee weken om 42 vragen te beantwoorden

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.

6 uur geleden
Turnster Wevers (35) kondigt afscheid aan na gemiste WK-finale

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.

8 uur geleden
Turnsters lopen definitief teamfinale mis op WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.

8 uur geleden
Landenfinale lijkt onhaalbaar voor turnsters op WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.

10 uur geleden
Turnster Wevers op balk al vroeg uitgeschakeld bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.

10 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp klimt drie plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.

16 uur geleden