Turners Schmidt en De Munck opgenomen in selectie WK turnen
BEEKBERGEN (ANP) - Turner Casimir Schmidt is opgenomen in de Nederlandse selectie die eind oktober meedoet aan de WK turnen in het Britse Liverpool. Schmidt, die afgelopen zaterdag wegens ziekte ontbrak bij de laatste WK-kwalificatie, keert terug op het internationale podium na een enkelblessure. Eerder dit jaar miste hij daardoor de EK turnen in München, waar de Nederlandse mannen met een elfde plek een startbewijs voor de WK afdwongen. Ook Loran de Munck, die in augustus nog EK-zilver won op het onderdeel voltige, behoort tot de ploeg van waarnemend bondscoach Dirk van Meldert.
Naast Schmidt en De Munck behoren ook EK-gangers Jermain Grunberg, Jordi Hagenaar en Martijn de Veer tot de selectie. Yazz Ramsahai, die in augustus ook in actie kwam bij de EK, is aangewezen als reserveturner.
"Na de succesvolle start kortgeleden bij de EK in München is de WK in Liverpool de volgende stap in de teamvorming naar de WK 2023 in Antwerpen, waar we ons met het team willen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Parijs", zegt Van Meldert.
De doelstelling voor de Nederlandse turners in Liverpool is het behalen van een plek bij de beste 18 landenteams. De mannen turnen op maandag 31 oktober hun kwalificatiewedstrijd en turnen in de vierde subdivisie.
De Nederlandse vrouwenselectie voor de WK turnen, die plaatsvinden van 29 oktober tot en met 6 november, wordt later deze week bekendgemaakt.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
11 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden