Turners hebben alleen EK over als voorbereiding op de Spelen
BEEKBERGEN (ANP) - De Europese kampioenschappen van volgende maand in Zwitserland zijn voor de Nederlandse turnploeg de enige mogelijkheid om zich te testen in de aanloop naar de Olympische Spelen. Als gevolg van de coronapandemie zijn alle wereldbekerwedstrijden geschrapt, alleen die van Doha wordt mogelijk op een later moment nog ingepland.
"De voorbereiding zoals we die voor ogen hadden, is volledig in het water gevallen", zegt technisch directeur Mark Meijer van gymnastiekbond KNGU. "In overleg met de coaches en de sporters wilden we alle turnsters in de aanloop naar de Spelen een hoogwaardige wedstrijd toebedelen. Maar daar is nu alleen het EK nog van over."
De Nederlandse vrouwen hebben zich als team gekwalificeerd voor Tokio. Vier turnsters mogen komende zomer naar Japan. Wie dat zijn, wordt eind juni besloten na onderlinge wedstrijden.
De mannen wisten zich niet als team te plaatsen voor de Spelen. Alleen Bart Deurloo slaagde er bij de WK van 2019 in Stuttgart in om zich te kwalificeren. Epke Zonderland, de olympisch kampioen van Londen 2012 aan de rekstok, is vanwege zijn prestaties in de wereldbeker intussen wel al min of meer zeker van deelname aan zijn vierde Spelen. De 34-jarige Fries krijgt daar echter vermoedelijk pas eind juni zekerheid over. "Tot en met 29 juni is het nog mogelijk dat er een wereldbekerwedstrijd wordt gepland, mogelijk die van Doha", zegt Meijer. "Dan is daar nog een mogelijkheid voor plaatsing voor de Spelen. We weten formeel dus pas ná 29 juni of we Epke kunnen voordragen."
Casimir Schmidt hoopt zich bij de EK in Basel, van 21 tot en met 25 april, als allrounder te plaatsen. Op 9 april maakt de KNGU de selectie voor de EK bekend. Bondscoach Gerben Wiersma van de vrouwenploeg maakte donderdag bekend dat hij per direct stopt. Bram van Bokhoven, de coach van de mannen, neemt de taken van Wiersma tot en met de Spelen over.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Mexico. De coureur van McLaren was verreweg de snelste op het hooggelegen circuit van Mexico-Stad. Max Verstappen kon niet tippen aan de tijd van Norris. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest genoegen nemen met de vijfde tijd.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de WK baanwielrennen in Chili haar derde gouden medaille veroverd. De 27-jarige baanrenster uit Kaatsheuvel was na wereldtitels op de teamsprint en de sprint de beste op de kilometer tijdrit. In de finale reed Van de Wouw haar eigen wereldrecord alweer uit de boeken: 1.03,121.
6 uur geledenKAAPSTAD (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben op het Elite16-toernooi van Kaapstad de halve finales bereikt. Het Nederlandse koppel, sinds kort weer bij elkaar na blessureleed voor Stam, versloeg in de Zuid-Afrikaanse stad de Italiaanse vrouwen Valentina Gottardi en Reka Orsi Toth: 21-18 21-15.
8 uur geledenBATOEMI (ANP) - Atlete Femke Bol is voor de derde keer in haar carrière gekozen tot beste Europese atlete van het jaar. Ze is de eerste vrouw die de eretitel drie keer heeft gekregen. Bol won de verkiezing ook al in 2022 en 2023.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Vuelta begint in 2026 met een individuele tijdrit in Monaco. Dat hebben de organisatoren van de Spaanse wielerkoers zaterdag bekendgemaakt. De start is voor het bekende casino in Monte Carlo. Na 9,6 kilometer wordt gefinisht op de Boulevard Albert I, waar ook elk jaar de finishlijn ligt van de Grand Prix van Monaco in de Formule 1.
11 uur geledenSANTIAGO (ANP) - De Brit Matthew Richardson is het sprinttoernooi bij de WK baanwielrennen in Chili begonnen met de beste tijd in de kwalificaties. De voorheen voor Australië uitkomende sprinter kwam over 200 meter tot een tijd van 9,210 seconden. Lavreysen kwam uit op 9,306, de tweede tijd. Richardson bezit sinds augustus het wereldrecord op de 200 meter.
11 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili met een wereldrecord geplaatst voor de finale van de kilometer tijdrit. De wereldkampioene sprint kwam tot een tijd van 1.03,652 en werd daarmee de eerste vrouw die onder de 1 minuut en 4 seconden reed op het nog jonge onderdeel. Tot dit jaar reden de vrouwen een tijdrit over 500 meter.
12 uur geleden