Turners grijpen WK-teamticket, finaleplaatsen De Munck en Schmidt
ANTALYA (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de EK in Antalya verzekerd van een teamticket voor de WK van later dit jaar. De ploeg van bondscoach Dirk van Meldert eindigde met een puntentotaal van 240,595 op de twaalfde plaats. Een plek bij de top dertien was vereist om kwalificatie voor de WK af te dwingen. Bij de wereldtitelstrijd in het najaar in Antwerpen worden olympische startbewijzen verdeeld.
Naast het veroverde WK-teamticket slaagden Loran de Munck en Casimir Schmidt erin om bij de EK individuele finaleplaatsen te behalen. De Munck deed dat op voltige, waar hij met een score van 14,666 punten als tweede doorstroomt naar de finale van zaterdag. Alleen de Ierse wereldkampioen Rhys McClenaghan was beter: 14,966. De Munck greep vorig jaar bij de EK in München zilver op voltige.
De Armeen Harutyun Merdinyan en de Duitser Nils Dunkel, die vorig jaar respectievelijk goud en brons wonnen, slaagden er niet in om zich bij de finalisten te scharen. In de toestelfinale komen de beste acht turners, met een maximum van twee per land, in actie.
81,932 punten
Schmidt was in Antalya de beste Nederlandse meerkamper. Met een totaal van 81,932 punten plaatste hij zich als vijfde voor de meerkampfinale van donderdag. Daar doen de beste 24 turners aan mee, ook met een maximum van twee per land.
De Nederlandse ploeg, die naast De Munck en Schmidt bestond uit Yazz Ramsahai, Luuk Huernink en Jermain Grünberg, begon de landenwedstrijd zonder grote fouten op voltige en turnde vervolgens stabiel verder. Pas op het vierde toestel (brug) liet de ploeg steken vallen met een valpartij van Grünberg. Aan rekstok incasseerde Ramsahai een val en vervolgens nam Grünberg twee fouten mee op vloer.
Teamfinale
"Het was heel spannend op de laatste twee toestellen", zei bondscoach Van Meldert. "We stonden er goed voor, tot op brug een zware fout werd gemaakt en op rekstok ook. Dat waren twee punten, waardoor het op vloer toch nog heel spannend werd."
Van Meldert gaf toe dat hij al verschillende rekensommen had gemaakt voorafgaand aan het laatste toestel (vloer). "Die rekensom doe ik in mijn hoofd en klopt meestal. Ik moet dan vervolgens de jongens vertrouwen geven en de spirit erin houden. Gelukkig is het gelukt en is het doel behaald en hebben Loran en Casimir ook nog finaleplaatsen. Ik ben blij en vooral heel erg opgelucht."
In Antalya gold de kwalificatie bij de mannen ook direct als teamfinale. Die werd gewonnen door Italië.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
3 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
13 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
13 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
14 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
15 uur geleden