Turners gaan in Parijs voor teamfinale en individuele finales
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse turners gaan bij de Olympische Spelen in Parijs voor een plek in de teamfinale. Daarvoor is een plek bij de beste acht landenteams vereist. Dat zei bondscoach Dirk van Meldert tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
"We hebben drie doelen in Parijs", zei Van Meldert. "Allereerst is dat het halen van de teamfinale. Daarvoor hopen we bij de beste acht teams te eindigen. Daarnaast willen we ook nog een individuele meerkamp- en toestelfinale halen."
Voor de teamfinale verwacht Van Meldert dat een score tussen de 248 en 250 punten nodig is. "In de eerste plaats gaat het voor ons om het team. Per toestel komen vier turners in actie, waarbij de beste drie scores tellen. We hopen dat met de juiste opstelling per toestel de top acht haalbaar is."
Volledig team
De Nederlandse mannenploeg in Parijs bestaat uit Casimir Schmidt, Loran de Munck, Jermain Grünberg, Frank Rijken en Martijn de Veer.
Met de elfde plek op het WK van vorig jaar plaatste de Nederlandse mannenploeg zich met een volledig team voor Parijs. De laatste keer dat een mannenteam naar de Spelen afreisde, was in 2016 in Rio de Janeiro. Destijds eindigde de Nederlandse ploeg als tiende in de landenwedstrijd.
De vrouwen turnen op 6 juli nog een tweede kwalificatie, waarna de ploeg bekend wordt gemaakt.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het Nederlandse shorttrackteam voor de finale van de olympische aflossing kent geen verrassingen. Bondscoach Niels Kerstholt vervangt Itzhak de Laat zoals verwacht door Melle van 't Wout. Kopman Jens van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons zijn de andere drie rijders.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting hebben bij de Olympische Spelen de halve finale op de 1500 meter bereikt. Beide Nederlandse rijdsters eindigden in de vijfde kwartfinale bij de eerste drie.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
2 uur geleden