Turners gaan in Parijs voor teamfinale en individuele finales
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse turners gaan bij de Olympische Spelen in Parijs voor een plek in de teamfinale. Daarvoor is een plek bij de beste acht landenteams vereist. Dat zei bondscoach Dirk van Meldert tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
"We hebben drie doelen in Parijs", zei Van Meldert. "Allereerst is dat het halen van de teamfinale. Daarvoor hopen we bij de beste acht teams te eindigen. Daarnaast willen we ook nog een individuele meerkamp- en toestelfinale halen."
Voor de teamfinale verwacht Van Meldert dat een score tussen de 248 en 250 punten nodig is. "In de eerste plaats gaat het voor ons om het team. Per toestel komen vier turners in actie, waarbij de beste drie scores tellen. We hopen dat met de juiste opstelling per toestel de top acht haalbaar is."
Volledig team
De Nederlandse mannenploeg in Parijs bestaat uit Casimir Schmidt, Loran de Munck, Jermain Grünberg, Frank Rijken en Martijn de Veer.
Met de elfde plek op het WK van vorig jaar plaatste de Nederlandse mannenploeg zich met een volledig team voor Parijs. De laatste keer dat een mannenteam naar de Spelen afreisde, was in 2016 in Rio de Janeiro. Destijds eindigde de Nederlandse ploeg als tiende in de landenwedstrijd.
De vrouwen turnen op 6 juli nog een tweede kwalificatie, waarna de ploeg bekend wordt gemaakt.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
12 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
13 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
15 uur geleden