Turners gaan in Parijs voor teamfinale en individuele finales
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse turners gaan bij de Olympische Spelen in Parijs voor een plek in de teamfinale. Daarvoor is een plek bij de beste acht landenteams vereist. Dat zei bondscoach Dirk van Meldert tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
"We hebben drie doelen in Parijs", zei Van Meldert. "Allereerst is dat het halen van de teamfinale. Daarvoor hopen we bij de beste acht teams te eindigen. Daarnaast willen we ook nog een individuele meerkamp- en toestelfinale halen."
Voor de teamfinale verwacht Van Meldert dat een score tussen de 248 en 250 punten nodig is. "In de eerste plaats gaat het voor ons om het team. Per toestel komen vier turners in actie, waarbij de beste drie scores tellen. We hopen dat met de juiste opstelling per toestel de top acht haalbaar is."
Volledig team
De Nederlandse mannenploeg in Parijs bestaat uit Casimir Schmidt, Loran de Munck, Jermain Grünberg, Frank Rijken en Martijn de Veer.
Met de elfde plek op het WK van vorig jaar plaatste de Nederlandse mannenploeg zich met een volledig team voor Parijs. De laatste keer dat een mannenteam naar de Spelen afreisde, was in 2016 in Rio de Janeiro. Destijds eindigde de Nederlandse ploeg als tiende in de landenwedstrijd.
De vrouwen turnen op 6 juli nog een tweede kwalificatie, waarna de ploeg bekend wordt gemaakt.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
11 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
13 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
13 uur geleden