Turners De Munck en Schmidt opgelucht na behalen WK-teamticket
ANTALYA (ANP) - Turners Loran de Munck en Casimir Schmidt haalden dinsdagavond in Antalya opgelucht adem nadat de Nederlandse ploeg via een twaalfde plek in de landenwedstrijd een WK-ticket had veiliggesteld. Een plaats bij de top 13 op de EK was daarvoor vereist.
"Het was heel spannend", zei De Munck, die in actie kwam op voltige, ringen en brug. "Toen ik mijn eigen oefeningen had voltooid, was het voor mij echt afwachten en kijken wat er zou gebeuren. Mijn lot lag op dat moment in de handen van mijn teamgenoten. Toen er aan brug wat fouten werden geturnd, wist ik dat het spannend zou worden. Na brug kakte ik zelf helemaal in. Ik had niet echt meer ruimte voor extra stress", zei hij lachend.
"Na de fouten aan rekstok dacht ik 'oh shit, dit wordt echt billenknijpen'. Dan ga je tóch stressen. Maar ik had er vertrouwen in dat ze het goed zouden opvangen en die fouten zouden herstellen", zei De Munck. "Na vloer, na de laatste oefening van Casimir, ging ik rekenen en wist ik dat we de top 12 hadden gehaald. Pas dan valt alle stress van je af."
Foutloze oefening
Schmidt moest juist op vloer, het laatste toestel, nog een foutloze oefening neerzetten om het team naar de WK te helpen. "Van tevoren wist ik ongeveer wat ik moest scoren en wat we als team moesten halen", zei Schmidt. "Jermain had vlak voor mij geen goede oefening en ook de overige scores vielen tegen. Ik wist dat ik al mijn series moest 'staan'. Als ik niet zou staan, was het misschien wel klaar geweest."
De 27-jarige nestor binnen de ploeg was ook bezig om zijn teamgenoten scherp te houden. "Ik heb die gasten vanaf het begin gezegd: 'it ain't over till it's over'. Ik wist dat we de top 13 zouden halen als we ons ding zouden doen, maar gaandeweg maakten we toch wat foutjes en kwamen we kleine dingetjes tegen waardoor we het aan brug wel goed moesten doen. Dat ging niet. Vervolgens moest het bij rek gebeuren, maar ook dat lukte niet. Dat betekende dus dat we het op vloer goed moesten afmaken. Dat hebben we gedaan. We kunnen nu met een team naar de WK en we zullen zien wat we daar kunnen klaarspelen."
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
14 minuten geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
45 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
6 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
11 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
12 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
14 uur geleden