Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turners De Munck en Schmidt opgelucht na behalen WK-teamticket

Turners De Munck en Schmidt opgelucht na behalen WK-teamticket

ANTALYA (ANP) - Turners Loran de Munck en Casimir Schmidt haalden dinsdagavond in Antalya opgelucht adem nadat de Nederlandse ploeg via een twaalfde plek in de landenwedstrijd een WK-ticket had veiliggesteld. Een plaats bij de top 13 op de EK was daarvoor vereist.

"Het was heel spannend", zei De Munck, die in actie kwam op voltige, ringen en brug. "Toen ik mijn eigen oefeningen had voltooid, was het voor mij echt afwachten en kijken wat er zou gebeuren. Mijn lot lag op dat moment in de handen van mijn teamgenoten. Toen er aan brug wat fouten werden geturnd, wist ik dat het spannend zou worden. Na brug kakte ik zelf helemaal in. Ik had niet echt meer ruimte voor extra stress", zei hij lachend.

"Na de fouten aan rekstok dacht ik 'oh shit, dit wordt echt billenknijpen'. Dan ga je tóch stressen. Maar ik had er vertrouwen in dat ze het goed zouden opvangen en die fouten zouden herstellen", zei De Munck. "Na vloer, na de laatste oefening van Casimir, ging ik rekenen en wist ik dat we de top 12 hadden gehaald. Pas dan valt alle stress van je af."

Foutloze oefening

Schmidt moest juist op vloer, het laatste toestel, nog een foutloze oefening neerzetten om het team naar de WK te helpen. "Van tevoren wist ik ongeveer wat ik moest scoren en wat we als team moesten halen", zei Schmidt. "Jermain had vlak voor mij geen goede oefening en ook de overige scores vielen tegen. Ik wist dat ik al mijn series moest 'staan'. Als ik niet zou staan, was het misschien wel klaar geweest."

De 27-jarige nestor binnen de ploeg was ook bezig om zijn teamgenoten scherp te houden. "Ik heb die gasten vanaf het begin gezegd: 'it ain't over till it's over'. Ik wist dat we de top 13 zouden halen als we ons ding zouden doen, maar gaandeweg maakten we toch wat foutjes en kwamen we kleine dingetjes tegen waardoor we het aan brug wel goed moesten doen. Dat ging niet. Vervolgens moest het bij rek gebeuren, maar ook dat lukte niet. Dat betekende dus dat we het op vloer goed moesten afmaken. Dat hebben we gedaan. We kunnen nu met een team naar de WK en we zullen zien wat we daar kunnen klaarspelen."

Meer uit Sport

Voormalig toprenner Kittel sprintcoach bij wielerploeg Tietema

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.

5 uur geleden
Excuses Red Bull aan Tsunoda voor 'pijnlijke fout in afstelling'

LAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.

8 uur geleden
Slechtste kwalificatie ooit van Hamilton in Formule 1

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.

8 uur geleden
Verstappen hekelt gladde baan Las Vegas: rijden op ijs niet leuk

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.

9 uur geleden
Verstappen tweede in natte kwalificatie Las Vegas, Norris op pole

LAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.

10 uur geleden
Schaatser Huizinga in Calgary vijfde op 5000 meter, zege Dawson

CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.

13 uur geleden
Beune in Calgary ook de beste op tweede 3000 meter in wereldbeker

CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.

13 uur geleden