Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turners De Munck en Schmidt naar finales bij EK in Rimini

Turners De Munck en Schmidt naar finales bij EK in Rimini

RIMINI (ANP) - Turners Loran de Munck en Casimir Schmidt hebben zich bij de EK turnen in het Italiaanse Rimini verzekerd van een finaleplaats. De Munck plaatste zich met een score van 15,000 punten als derde voor de finale op het onderdeel voltige. Voor de 24-jarige turner wordt het zijn derde EK-finale op rij. Oleg Vernjajev uit Oekraïne was met 15,166 punten de sterkste in de kwalificatie.

Schmidt plaatste zich met een gemiddelde van 14,566 punten als vierde voor de finale op het onderdeel sprong. Op dat onderdeel eindigde Nazar Chepurnyi uit Oekraïne (14,900) als eerste. Schmidt stond tien jaar geleden voor de eerste en laatste keer in de EK-sprongfinale.

De Nederlandse ploeg, die verder bestond uit Amine Abaidi, Rick Jacobs en Jermain Grünberg, slaagde er niet in zich te plaatsen voor de landenfinale (top acht). Met 242,562 punten eindigden ze als twaalfde. De ploeg kende in de eerste van in totaal drie subdivisies een sterke start op sprong, maar liet vervolgens punten liggen op brug, rek en vloer. Op de laatste twee toestellen, voltige en ringen, herpakte de ploeg zich. "Het was geen makkelijke wedstrijd", zei bondscoach Dirk van Meldert, die zijn team later op de dag voorbijgestreefd zag worden door een groot aantal landen. "We hebben drie toestellen goed gedaan. Op brug, rekstok en vooral vloer hebben we in totaal vijf punten laten liggen. Zoiets is frustrerend omdat je weet dat je beter kunt, maar het er niet uitkomt. Op de Spelen gaat het eruit komen. Pas maar op."

Oekraïne plaatste zich met 253,661 punten als eerste voor de teamfinale van zondag.

De kwalificatie in de meerkamp gold direct als finale. De meerkamptitel werd gewonnen door Marios Georgiou uit Cyprus (84,265). Schmidt was met 81,333 de beste Nederlander op plek 15.

Martijn de Veer kwam individueel in actie en turnde sterk op rek (13,600) en vloer (13,333), maar kwam niet in de buurt van finales.

Meer uit Sport

Vingegaard wint Ronde van Catalonië, Gilmore snelste in slotrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).

46 minuten geleden
Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

5 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

5 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

6 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

8 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

1 dag geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden