
Turners bij Spelen in tweede subdivisie, turnsters in derde
LAUSANNE (ANP) - De Nederlandse turners komen bij de Olympische Spelen in Parijs uit in de tweede subdivisie. De ploeg van bondscoach Dirk van Meldert begint op het toestel voltige. Dat blijkt uit de loting die de internationale turnfederatie FIG donderdag heeft vrijgegeven.
In de tweede subdivisie bij de mannen komt ook regerend wereldkampioen Japan in actie. Ook China is ingedeeld in de tweede van in totaal drie subdivisies.
De Nederlandse vrouwen komen bij de Spelen uit in de derde van in totaal vijf startgroepen. De ploeg van bondscoach Jeroen Jacobs begint de wedstrijd op het onderdeel vloer. De turnsters uit de Verenigde Staten, de regerend wereldkampioen, zitten al in de tweede subdivisie en starten op balk.
Antwerpen
Nederland plaatste zich vorig jaar, bij de WK in Antwerpen, als team voor de Spelen bij zowel de vrouwen als mannen.
Er mogen vijf turners en vijf turnsters naar Parijs. Eind juni en begin juli strijden de Nederlandse turn(st)ers om een plek in de olympische selectie.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
12 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden