Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turners bij Spelen in tweede subdivisie, turnsters in derde

Turners bij Spelen in tweede subdivisie, turnsters in derde

LAUSANNE (ANP) - De Nederlandse turners komen bij de Olympische Spelen in Parijs uit in de tweede subdivisie. De ploeg van bondscoach Dirk van Meldert begint op het toestel voltige. Dat blijkt uit de loting die de internationale turnfederatie FIG donderdag heeft vrijgegeven.

In de tweede subdivisie bij de mannen komt ook regerend wereldkampioen Japan in actie. Ook China is ingedeeld in de tweede van in totaal drie subdivisies.

De Nederlandse vrouwen komen bij de Spelen uit in de derde van in totaal vijf startgroepen. De ploeg van bondscoach Jeroen Jacobs begint de wedstrijd op het onderdeel vloer. De turnsters uit de Verenigde Staten, de regerend wereldkampioen, zitten al in de tweede subdivisie en starten op balk.

Antwerpen

Nederland plaatste zich vorig jaar, bij de WK in Antwerpen, als team voor de Spelen bij zowel de vrouwen als mannen.

Er mogen vijf turners en vijf turnsters naar Parijs. Eind juni en begin juli strijden de Nederlandse turn(st)ers om een plek in de olympische selectie.

Meer uit Sport

Krajicek: toeschouwersrecord en drie jaar verder met ABN AMRO

ROTTERDAM (ANP) - Aan de zijde van de gedroomde winnaar Carlos Alcaraz kon toernooidirecteur Richard Krajicek zondag goed nieuws vertellen. Bijna 142.000 mensen waren de afgelopen week getuige van het ABN AMRO Open, een record.

6 uur geleden
Alcaraz klopt De Minaur in finale tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft het ABN AMRO Open in Rotterdam gewonnen. De Spaanse nummer 1 van de plaatsingslijst versloeg in de finale de Australiër Alex de Minaur in drie sets: 6-4 3-6 6-2.

7 uur geleden
Shorttrackers sluiten World Tour Tilburg af met zege op aflossing

TILBURG (ANP) - De shorttrackers hebben de World Tour in Tilburg afgesloten met de zege op de aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Daan Kos en Sjinkie Knegt bleven België en Italië voor. Canada werd na een val vierde.

8 uur geleden
Shorttrackster Michelle Velzeboer pakt zilver op 500 meter

TILBURG (ANP) - Michelle Velzeboer heeft bij de World Tour in Tilburg zilver op de 500 meter gepakt. De 21-jarige shorttrackster moest in een finale met zes rijdsters alleen de Canadese Florence Brunelle voor zich dulden. De Amerikaanse Kristen Santos-Griswold werd derde.

8 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt negende zege van het seizoen

LILLE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar negende zege van het seizoen geboekt. De Dordtse van Trek Glowi Lions was na een moeizame start de beste in de Krawatencross, de voorlaatste veldrit om de X2O-Trofee in het Belgische Lille.

10 uur geleden
Shorttrackers pakken in Tilburg goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de World Tour-wedstrijden in Tilburg de gemengde aflossing gewonnen. Teun Boer, Jens van 't Wout en Xandra en Michelle Velzeboer leidden in de finale van start tot finish. Italië werd tweede en de Verenigde Staten derde.

11 uur geleden
Springruiter Greve door derde plaats zeker van finale wereldbeker

BORDEAUX (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zich met de derde plaats in de wereldbekerwedstrijd in Bordeaux geplaatst voor de finale begin april in Basel. Greve, die vorige maand de wereldbekerwedstrijd in Leipzig had gewonnen, zette zaterdagavond in de barrage met Grandorado de derde tijd neer. De zege ging naar de Zwitser Martin Fuchs. Ook de Belg Pieter Devos was nog net sneller.

14 uur geleden