Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner Zonderland zat vast in Israël en mist wedstrijd in Varna

Turner Zonderland zat vast in Israël en mist wedstrijd in Varna

HEERENVEEN (ANP) - Epke Zonderland is zondag teruggekeerd van een trainingsstage in Israël, die langer heeft geduurd dan gepland. De Friese rekstokspecialist was op 6 mei afgereisd. Niet veel later escaleerde het conflict tussen Israëliërs en Palestijnen en was het voor Zonderland niet mogelijk terug te keren naar Nederland. Vanwege zijn verstoorde voorbereiding laat hij nu de challengerwedstrijd in het Bulgaarse Varna van komende week schieten. Mogelijk was dat zijn laatste internationale wedstrijd voor de Olympische Spelen van Tokio.

Zonderland keerde terug uit Israël nadat daar een staakt-het-vuren was afgesproken. "Mijn voorbereiding op de Olympische Spelen moet ik weer aanpassen", liet hij via gymnastiekbond KNGU weten. Nog onduidelijk is of een geplande wereldbekerwedstrijd in Doha in juni doorgaat. Daar zou zijn vrijwel zekere olympische kwalificatie officieel moeten worden. Zonderland: "Ik blijf mij voorbereiden op de Spelen in Tokio, mét of zonder qualifier in Doha."

Zonderland was in Israël om onder goede klimatologische omstandigheden te kunnen trainen met de selectie van dat land. Ook vanwege logistieke belemmeringen in verband met de coronamaatregelen besloot hij af te zien van deelname in Varna, aldus de KNGU. De bond reist met een omvangrijke groep af naar Bulgarije. Vanaf donderdag komen Germain Grünberg, Luuk Huernink, Rick Jacobs, Loran de Munck, Frank Rijken, Casimir Schmidt, Sara van Disseldorp, Vera van Pol en Sanna Veerman in actie.

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

37 minuten geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

16 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

17 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

17 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

18 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

19 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

19 uur geleden