Turner Zonderland zat vast in Israël en mist wedstrijd in Varna
HEERENVEEN (ANP) - Epke Zonderland is zondag teruggekeerd van een trainingsstage in Israël, die langer heeft geduurd dan gepland. De Friese rekstokspecialist was op 6 mei afgereisd. Niet veel later escaleerde het conflict tussen Israëliërs en Palestijnen en was het voor Zonderland niet mogelijk terug te keren naar Nederland. Vanwege zijn verstoorde voorbereiding laat hij nu de challengerwedstrijd in het Bulgaarse Varna van komende week schieten. Mogelijk was dat zijn laatste internationale wedstrijd voor de Olympische Spelen van Tokio.
Zonderland keerde terug uit Israël nadat daar een staakt-het-vuren was afgesproken. "Mijn voorbereiding op de Olympische Spelen moet ik weer aanpassen", liet hij via gymnastiekbond KNGU weten. Nog onduidelijk is of een geplande wereldbekerwedstrijd in Doha in juni doorgaat. Daar zou zijn vrijwel zekere olympische kwalificatie officieel moeten worden. Zonderland: "Ik blijf mij voorbereiden op de Spelen in Tokio, mét of zonder qualifier in Doha."
Zonderland was in Israël om onder goede klimatologische omstandigheden te kunnen trainen met de selectie van dat land. Ook vanwege logistieke belemmeringen in verband met de coronamaatregelen besloot hij af te zien van deelname in Varna, aldus de KNGU. De bond reist met een omvangrijke groep af naar Bulgarije. Vanaf donderdag komen Germain Grünberg, Luuk Huernink, Rick Jacobs, Loran de Munck, Frank Rijken, Casimir Schmidt, Sara van Disseldorp, Vera van Pol en Sanna Veerman in actie.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
4 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden