Turner Zonderland wil ook naar Spelen zonder publiek
HILVERSUM (ANP) - Turner Epke Zonderland heeft alles over voor een laatste optreden op de Olympische Spelen. Ook in het geval de Spelen van Tokio volgend jaar alleen kunnen doorgaan zonder publiek, wil hij er bij zijn. "Liever niet zonder publiek, maar als het zo is, dan wil ik gaan", zei de olympisch kampioen van 2012 in Studio Sport.
De Spelen van Tokio zijn vanwege de coronapandemie met een jaar uitgesteld naar de zomer van 2021. Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité liet eerder deze week weten dat nog een keer uitstellen niet zal gebeuren. Dan gaan de Spelen in Tokio helemaal niet meer door.
"De Spelen houden zonder publiek is denk ik wel een optie. Het zal wel sfeerloos overkomen als iedereen het alleen maar via de buis kan volgen, ook voor de sporters. Eens te meer een uitdaging, zou ik zeggen. Ik wil wel de kans grijpen om dan mee te doen, want Olympische Spelen zonder publiek zijn ook een uniek evenement."
De waarde van de medaille is er niet minder om, volgens de Fries. "Alle sporters doen in die situatie hun uiterste best om de beste te zijn en dan zegt een medaille nog steeds heel veel, maar de beleving zal anders zijn."
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
43 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
3 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
6 uur geleden