Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner Zonderland weet nog niet wat eerste doel is

Turner Zonderland weet nog niet wat eerste doel is

HEERENVEEN (ANP) - In zijn eerste reactie op het uitstel van de Olympische Spelen klonk bij turner Epke Zonderland enige twijfel door. Wilde hij nog wel een jaar door? Was het niet tijd voor een vervolgopleiding tot sportarts, iets waarmee hij in januari wilde beginnen? "Ik moest het even laten bezinken en beslis er natuurlijk niet alleen over", vertelt Zonderland ruim een week later en inmiddels trainend aan de rekstok in een leegstaand pand. "De intentie om door te gaan is er."

Een goed gesprek met zijn vrouw Linda gaf de doorslag. "Zij staat er ook positief in. Er zijn nog allerlei haken en ogen, bijvoorbeeld hoe de kalender eruit gaat zien, hoe het verder gaat met de kwalificatie. Pas wanneer dat duidelijk is kan ik een planning gaan maken."

Zonderland (33) keerde terug van een gestaakte wereldbekerwedstrijd in Bakoe toen in Nederland de bewegingsvrijheid ernstig werd beknot om het verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Anderhalve week kon hij slechts thuis met wat krachtapparaten trainen of hing hij in de tuin aan een boom. Een oproep op de radio of er een lege schuur beschikbaar was waar een rekstok geplaatst kon worden leverde wat reacties op, concreet werd een tip van zijn buren. "Er was een oud fittnessgebouw dat leegstond vanwege een verbouwing. Ook dat werk lag stil vanwege het coronavirus. Er staat nu een rekstok waar ik goed op kan trainen."

Onduidelijk

Wat zijn eerste doel wordt, is nog onduidelijk nu de sport stilligt. Er stond nog één wereldbekerwedstrijd in Doha op het programma die de kwalificatiereeks voor de toestelspecialisten afsluit. Zonderland staat er goed voor en had alleen nog de Japanner Hidetaka Miyachi te vrezen. Die leek de strijd met de olympisch kampioen van Londen 2012 te hebben opgegeven, maar is dat over een aantal maanden nog zo? "Het was natuurlijk fijner geweest als ik helemaal zeker was geweest van deelname aan de Spelen. Het zou trouwens ook kunnen dat de Japanse bond Miyachi een ticket geeft dat via de meerkamp verdiend is. Dan heb ik in het kwalificatietraject geen last meer van hem. Het zou fijn zijn als de focus naar volgend jaar zomer kan. Nu moet ik er steeds rekening mee houden dat ik eerder nog ergens moet presteren." De Fries verwacht eind april uitsluitsel. "En misschien is er in het najaar nog een EK."

Een jaar langer turnen, het gooit zijn plannen in de war. "De bedoeling was dat ik na de Spelen zou stoppen. Ik wilde in januari beginnen aan een vervolgopleiding tot sportarts. Dat is fulltime. Dat wordt nu een jaar later." Hij zegt de sport nog steeds leuk te vinden, het is geen opgave. "Maar er is elk jaar weer die spanning. Kan ik nog concurreren met de besten? Dat was nu wel, maar hoe is dat volgend jaar?"

Meer uit Sport

Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

6 minuten geleden
Tsjechische tennisser Machac wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.

8 minuten geleden
Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

11 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

11 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

13 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

14 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

15 uur geleden