Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner Zonderland heeft olympisch ticket zo goed als binnen

Turner Zonderland heeft olympisch ticket zo goed als binnen

BEEKBERGEN (ANP) - Turner Epke Zonderland is zo goed als zeker van deelname aan de Olympische Spelen van komende zomer in Tokio. De olympisch kampioen van Londen 2012 aan de rekstok kan al voor de laatste wereldbekerwedstrijd die meetelt voor olympische kwalificatie opgelucht ademhalen. Zijn Japanse concurrent Hidetaka Miyachi ontbreekt op de deelnemerslijst voor de World Cup van volgende maand in Doha en dat betekent dat Zonderland theoretisch de winnaar is van het klassement.

"Geweldig dat het olympisch ticket zo goed als zeker binnen is", zegt de 34-jarige Zonderland, die zich gaat opmaken voor zijn vierde Spelen. "Nu hoef ik geen rekening meer te houden met eventuele kwalificatiewedstrijden en kan ik mijn voorbereiding op de Olympische Spelen zo ideaal als mogelijk maken."

Omdat Zonderland zich in 2019 op de WK niet rechtstreeks wist te plaatsen voor Tokio, was hij aangewezen op het individuele traject op de rekstok. Zowel Zonderland als zijn concurrent Miyachi wonnen drie wereldbekers. Bij een gelijk aantal overwinningen telt het puntentotaal en wat dat betreft staat de Fries er beter voor dan Miyachi. De Japanner leek een jaar geleden de strijd al te hebben opgegeven door de wereldbeker in Bakoe over te slaan. Kort daarna werden de Spelen als gevolg van het coronavirus echter met een jaar uitgesteld.

Zonderland was van plan om zijn sportcarrière in Tokio af te sluiten. Na het uitstellen van de Spelen besloot de afgestudeerd arts nog een jaar door te gaan. Nu de Japanner de wereldbeker in Doha overslaat, hoeft Zonderland ook niet per se naar Qatar.

"Met de huidige stand van zaken kan hij bepalen of de optimale voorbereiding kan worden ingericht mét of zonder deelname aan deze wedstrijd", aldus de gymnastiekbond. "Uiteraard is pas na het publiceren van de definitieve 'list of qualifiers' die na de World Cup in Doha bekend zal worden gemaakt, met zekerheid te zeggen wie de winnaar is van de World Cup-series op het onderdeel rekstok."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

6 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

7 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

8 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

8 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

9 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

9 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

9 uur geleden