Turner Zonderland heeft olympisch ticket zo goed als binnen
BEEKBERGEN (ANP) - Turner Epke Zonderland is zo goed als zeker van deelname aan de Olympische Spelen van komende zomer in Tokio. De olympisch kampioen van Londen 2012 aan de rekstok kan al voor de laatste wereldbekerwedstrijd die meetelt voor olympische kwalificatie opgelucht ademhalen. Zijn Japanse concurrent Hidetaka Miyachi ontbreekt op de deelnemerslijst voor de World Cup van volgende maand in Doha en dat betekent dat Zonderland theoretisch de winnaar is van het klassement.
"Geweldig dat het olympisch ticket zo goed als zeker binnen is", zegt de 34-jarige Zonderland, die zich gaat opmaken voor zijn vierde Spelen. "Nu hoef ik geen rekening meer te houden met eventuele kwalificatiewedstrijden en kan ik mijn voorbereiding op de Olympische Spelen zo ideaal als mogelijk maken."
Omdat Zonderland zich in 2019 op de WK niet rechtstreeks wist te plaatsen voor Tokio, was hij aangewezen op het individuele traject op de rekstok. Zowel Zonderland als zijn concurrent Miyachi wonnen drie wereldbekers. Bij een gelijk aantal overwinningen telt het puntentotaal en wat dat betreft staat de Fries er beter voor dan Miyachi. De Japanner leek een jaar geleden de strijd al te hebben opgegeven door de wereldbeker in Bakoe over te slaan. Kort daarna werden de Spelen als gevolg van het coronavirus echter met een jaar uitgesteld.
Zonderland was van plan om zijn sportcarrière in Tokio af te sluiten. Na het uitstellen van de Spelen besloot de afgestudeerd arts nog een jaar door te gaan. Nu de Japanner de wereldbeker in Doha overslaat, hoeft Zonderland ook niet per se naar Qatar.
"Met de huidige stand van zaken kan hij bepalen of de optimale voorbereiding kan worden ingericht mét of zonder deelname aan deze wedstrijd", aldus de gymnastiekbond. "Uiteraard is pas na het publiceren van de definitieve 'list of qualifiers' die na de World Cup in Doha bekend zal worden gemaakt, met zekerheid te zeggen wie de winnaar is van de World Cup-series op het onderdeel rekstok."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
37 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
2 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
5 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
7 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
7 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
13 uur geleden