Turner Zonderland begint strijd om OS-ticket in Australië
BEEKBERGEN (ANP) - Turner Epke Zonderland zal volgende maand in Melbourne deelnemen aan de eerste wereldbekerwedstrijd van dit jaar. De Fries kan daar een derde zege aan de rekstok boeken die hem dicht bij deelname aan de Olympische Spelen brengt. Zonderland krijgt in Australië gezelschap van Rick Jacobs, Frank Rijken en Bram Verhofstad.
Zonderland miste in oktober bij de WK in Stuttgart met het team en individueel een ticket voor Tokio 2020. Voor toestelspecialisten is er een achterdeur om alsnog op de Spelen te belanden door het wereldbekerklassement te winnen. De olympisch kampioen van Londen 2012 miste in het najaar de wedstrijd van Cottbus door een operatie aan zijn voorhoofdsholtes. De Japanner Hidetaka Miyachi, eveneens nog zonder startbewijs voor de Spelen, boekte daar zijn derde zege. Zonderland staat op twee, kan de stand weer in evenwicht brengen en met hogere scores eventueel de leiding nemen. Na Melbourne volgen er nog wereldbekerwedstrijden in Bakoe en Doha. De wedstrijden in Melbourne beginnen op 20 februari.
Zonderland en zijn coach Daniel Knibbeler reizen eind deze week al naar Australië, waar ze zich in Brisbane gaan voorbereiden op de belangrijke wedstrijden die komen. "De fitheid van Epke gaat de goede kant op, hoewel het nog steeds schommelt en wat zoeken is", liet Knibbeler weten. "Maar we grijpen natuurlijk de laatste kansen aan."
Het klassement wordt opgemaakt aan de hand van de drie beste resultaten. Als Zonderland en Miyachi beiden uitkomen op drie zeges, gaat het om de daarbij behaalde puntentotalen.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
10 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
11 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden