Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner Zonderland begint strijd om OS-ticket in Australië

Turner Zonderland begint strijd om OS-ticket in Australië

BEEKBERGEN (ANP) - Turner Epke Zonderland zal volgende maand in Melbourne deelnemen aan de eerste wereldbekerwedstrijd van dit jaar. De Fries kan daar een derde zege aan de rekstok boeken die hem dicht bij deelname aan de Olympische Spelen brengt. Zonderland krijgt in Australië gezelschap van Rick Jacobs, Frank Rijken en Bram Verhofstad.

Zonderland miste in oktober bij de WK in Stuttgart met het team en individueel een ticket voor Tokio 2020. Voor toestelspecialisten is er een achterdeur om alsnog op de Spelen te belanden door het wereldbekerklassement te winnen. De olympisch kampioen van Londen 2012 miste in het najaar de wedstrijd van Cottbus door een operatie aan zijn voorhoofdsholtes. De Japanner Hidetaka Miyachi, eveneens nog zonder startbewijs voor de Spelen, boekte daar zijn derde zege. Zonderland staat op twee, kan de stand weer in evenwicht brengen en met hogere scores eventueel de leiding nemen. Na Melbourne volgen er nog wereldbekerwedstrijden in Bakoe en Doha. De wedstrijden in Melbourne beginnen op 20 februari.

Zonderland en zijn coach Daniel Knibbeler reizen eind deze week al naar Australië, waar ze zich in Brisbane gaan voorbereiden op de belangrijke wedstrijden die komen. "De fitheid van Epke gaat de goede kant op, hoewel het nog steeds schommelt en wat zoeken is", liet Knibbeler weten. "Maar we grijpen natuurlijk de laatste kansen aan."

Het klassement wordt opgemaakt aan de hand van de drie beste resultaten. Als Zonderland en Miyachi beiden uitkomen op drie zeges, gaat het om de daarbij behaalde puntentotalen.

Meer uit Sport

Golfer Ruiter blij met prijs voor beste amateur KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.

24 minuten geleden
Verstappen valt bij GP van Monaco uit na defect bij de start

MONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.

31 minuten geleden
Motorcoureur Márquez pakt dubbele zege bij GP van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.

32 minuten geleden
Fransman Baudin wint eerste etappe Tour Auvergne-Rhône-Alpes

SAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.

33 minuten geleden
Golfer Luiten wil caddieproblemen in de toekomst anders aanpakken

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.

1 uur geleden
Ferrari-baas Vasseur bij race GP Monaco na ziekenhuisbezoek

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.

1 uur geleden
Tennissters Siniaková en Townsend winnen dubbelspel Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.

2 uur geleden