Turner Schmidt voert olympische mannenploeg aan in Parijs
AMSTERDAM (ANP) - Nederlands meerkampkampioen Casimir Schmidt (28) voert deze zomer de Nederlandse mannenselectie aan bij de Olympische Spelen in Parijs. Naast Schmidt werden ook Loran de Munck, Frank Rijken, Jermain Grünberg en Martijn de Veer geselecteerd door bondscoach Dirk van Meldert.
"Op basis van de kwalificatieperiode hebben we deze vijf turners geselecteerd uit een sterke kerngroep van elf", zegt bondscoach Dirk van Meldert. "Deze mannen gaan, samen met de reserves, in specifieke voorbereiding in Heerenveen. Ik heb veel vertrouwen in dit team."
Amine Abaidi, Yazz Ramsahai en Rick Jacobs zijn aangewezen als niet meereizende reserves. "Ook zij hebben hun waarde en potentie laten zien tijdens de kwalificaties. Een reserverol hebben is lastig, maar we weten ook dat in het turnen een ongeluk in een klein hoekje zit. Zij blijven dus nauw betrokken bij het voorbereidingsproces, zodat ze direct kunnen instappen als de situatie daar om vraagt", zegt Van Meldert.
Debuut
Schmidt, die alle vier de olympische kwalificaties won, maakt zich op voor zijn eerste olympische deelname. In 2016 en 2020 liep Schmidt de Spelen mis. "Nu is het eindelijk mijn moment om te schitteren. Vanaf mijn vijfde, toen ik begon met turnen, was dit altijd mijn droom. Op mijn 28e heb ik die werkelijkheid gemaakt", schrijft hij op Instagram.
Ook De Munck, Grünberg en De Veer maken in Parijs hun olympisch debuut. De Munck won in april EK-zilver op voltige.
Rekstok
Rijken maakte in 2016 al deel uit van de olympische selectie. De afgelopen maanden werkte Rijken, die in 2021 voor het laatst internationaal in actie kwam, aan een comeback. Die rentree zag hij afgelopen weekend beloond worden met NK-zilver in de meerkamp en inmiddels met een plek in de ploeg voor Parijs.
Tweevoudig olympiër Bart Deurloo (2016, 2020) ontbreekt in de selectie. Deurloo zette na de vierde en laatste kwalificatie zelf al min of meer een streep door een eventuele derde deelname aan de Spelen. De 33-jarige turner kende de afgelopen maand een matige kwalificatiereeks en voldeed aan rekstok niet aan de benodigde limieten.
Kwalificatiewedstrijd
De Nederlandse mannen plaatsten zich bij de WK van vorig jaar met een volledig team voor Parijs. De laatste keer dat er een mannenteam naar de Spelen afreisde, was in 2016 in Rio de Janeiro.
Voor de Nederlandse vrouwen staat op 6 juli nog een tweede kwalificatiewedstrijd op het programma. Daarna stelt bondscoach Jeroen Jacobs zijn ploeg samen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
6 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
7 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
9 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
10 uur geleden