Turner Schmidt voert olympische mannenploeg aan in Parijs
AMSTERDAM (ANP) - Nederlands meerkampkampioen Casimir Schmidt (28) voert deze zomer de Nederlandse mannenselectie aan bij de Olympische Spelen in Parijs. Naast Schmidt werden ook Loran de Munck, Frank Rijken, Jermain Grünberg en Martijn de Veer geselecteerd door bondscoach Dirk van Meldert.
"Op basis van de kwalificatieperiode hebben we deze vijf turners geselecteerd uit een sterke kerngroep van elf", zegt bondscoach Dirk van Meldert. "Deze mannen gaan, samen met de reserves, in specifieke voorbereiding in Heerenveen. Ik heb veel vertrouwen in dit team."
Amine Abaidi, Yazz Ramsahai en Rick Jacobs zijn aangewezen als niet meereizende reserves. "Ook zij hebben hun waarde en potentie laten zien tijdens de kwalificaties. Een reserverol hebben is lastig, maar we weten ook dat in het turnen een ongeluk in een klein hoekje zit. Zij blijven dus nauw betrokken bij het voorbereidingsproces, zodat ze direct kunnen instappen als de situatie daar om vraagt", zegt Van Meldert.
Debuut
Schmidt, die alle vier de olympische kwalificaties won, maakt zich op voor zijn eerste olympische deelname. In 2016 en 2020 liep Schmidt de Spelen mis. "Nu is het eindelijk mijn moment om te schitteren. Vanaf mijn vijfde, toen ik begon met turnen, was dit altijd mijn droom. Op mijn 28e heb ik die werkelijkheid gemaakt", schrijft hij op Instagram.
Ook De Munck, Grünberg en De Veer maken in Parijs hun olympisch debuut. De Munck won in april EK-zilver op voltige.
Rekstok
Rijken maakte in 2016 al deel uit van de olympische selectie. De afgelopen maanden werkte Rijken, die in 2021 voor het laatst internationaal in actie kwam, aan een comeback. Die rentree zag hij afgelopen weekend beloond worden met NK-zilver in de meerkamp en inmiddels met een plek in de ploeg voor Parijs.
Tweevoudig olympiër Bart Deurloo (2016, 2020) ontbreekt in de selectie. Deurloo zette na de vierde en laatste kwalificatie zelf al min of meer een streep door een eventuele derde deelname aan de Spelen. De 33-jarige turner kende de afgelopen maand een matige kwalificatiereeks en voldeed aan rekstok niet aan de benodigde limieten.
Kwalificatiewedstrijd
De Nederlandse mannen plaatsten zich bij de WK van vorig jaar met een volledig team voor Parijs. De laatste keer dat er een mannenteam naar de Spelen afreisde, was in 2016 in Rio de Janeiro.
Voor de Nederlandse vrouwen staat op 6 juli nog een tweede kwalificatiewedstrijd op het programma. Daarna stelt bondscoach Jeroen Jacobs zijn ploeg samen.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
3 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
23 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden