Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner Schmidt voert olympische mannenploeg aan in Parijs

Turner Schmidt voert olympische mannenploeg aan in Parijs

AMSTERDAM (ANP) - Nederlands meerkampkampioen Casimir Schmidt (28) voert deze zomer de Nederlandse mannenselectie aan bij de Olympische Spelen in Parijs. Naast Schmidt werden ook Loran de Munck, Frank Rijken, Jermain Grünberg en Martijn de Veer geselecteerd door bondscoach Dirk van Meldert.

"Op basis van de kwalificatieperiode hebben we deze vijf turners geselecteerd uit een sterke kerngroep van elf", zegt bondscoach Dirk van Meldert. "Deze mannen gaan, samen met de reserves, in specifieke voorbereiding in Heerenveen. Ik heb veel vertrouwen in dit team."

Amine Abaidi, Yazz Ramsahai en Rick Jacobs zijn aangewezen als niet meereizende reserves. "Ook zij hebben hun waarde en potentie laten zien tijdens de kwalificaties. Een reserverol hebben is lastig, maar we weten ook dat in het turnen een ongeluk in een klein hoekje zit. Zij blijven dus nauw betrokken bij het voorbereidingsproces, zodat ze direct kunnen instappen als de situatie daar om vraagt", zegt Van Meldert.

Debuut

Schmidt, die alle vier de olympische kwalificaties won, maakt zich op voor zijn eerste olympische deelname. In 2016 en 2020 liep Schmidt de Spelen mis. "Nu is het eindelijk mijn moment om te schitteren. Vanaf mijn vijfde, toen ik begon met turnen, was dit altijd mijn droom. Op mijn 28e heb ik die werkelijkheid gemaakt", schrijft hij op Instagram.

Ook De Munck, Grünberg en De Veer maken in Parijs hun olympisch debuut. De Munck won in april EK-zilver op voltige.

Rekstok

Rijken maakte in 2016 al deel uit van de olympische selectie. De afgelopen maanden werkte Rijken, die in 2021 voor het laatst internationaal in actie kwam, aan een comeback. Die rentree zag hij afgelopen weekend beloond worden met NK-zilver in de meerkamp en inmiddels met een plek in de ploeg voor Parijs.

Tweevoudig olympiër Bart Deurloo (2016, 2020) ontbreekt in de selectie. Deurloo zette na de vierde en laatste kwalificatie zelf al min of meer een streep door een eventuele derde deelname aan de Spelen. De 33-jarige turner kende de afgelopen maand een matige kwalificatiereeks en voldeed aan rekstok niet aan de benodigde limieten.

Kwalificatiewedstrijd

De Nederlandse mannen plaatsten zich bij de WK van vorig jaar met een volledig team voor Parijs. De laatste keer dat er een mannenteam naar de Spelen afreisde, was in 2016 in Rio de Janeiro.

Voor de Nederlandse vrouwen staat op 6 juli nog een tweede kwalificatiewedstrijd op het programma. Daarna stelt bondscoach Jeroen Jacobs zijn ploeg samen.

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

7 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

9 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

9 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

10 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

12 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

13 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

16 uur geleden